Units 240/102 STaC

Monday

Hand Records
Monday Morn Monday Aft Monday Eve

Monday Afternoon Open Pairs
26.0 Tables

MPs A B C Names Score
6.00
1


Dean Lawing - Barbara Lawing; Titusville DBC 65.52%
4.50
2
1

Jean Edmundson - E Harmon-Hanna; Wickham Park Senior Ctr 65.03%
3.38
3


Darlene Simonovich - Charlotte Iwan; Titusville DBC 64.58%
2.53
4


Harold Phillips - Robert Ezell; Wickham Park Senior Ctr 61.93%
1.90
5


Tina Pomeroy - Martha Lucas Kaplan; Wickham Park Senior Ctr 61.89%
2.81
6
2

John Carey - Mary Carey; Wickham Park Senior Ctr 61.19%
2.49
3
1
Joan Dunbar - Sandra Richardson; Titusville DBC 60.77%
1.87
4
2
Jean Kelly - Cynthia Mangum; Titusville DBC 59.87%
1.40
5
3
Mike Robitaille - Theresa Robitaille; Titusville DBC 58.02%
1.40
6
4
Darlene Pinder - Barbara Zink; Titusville DBC 56.15%
0.79

5
Ralph Reinecke Jr - Anita Kison; Titusville DBC 53.76%
1.20

6
Thomas Ahlin - Kathleen Pichardo; Wickham Park Senior Ctr 53.22%

Bridge Studio Mon Aft 500
24.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.68
1


Patricia Heidrich - Ann Croft; The Bridge Studio 61.27%
2.76
2
1

Donna Schoeck - James Schoeck; The Bridge Studio 59.82%
2.07
3


Elaine Kerr - Georgette Lightbody; The Bridge Studio 59.57%
1.55
4


J Underhill - W Bogaerts; The Bridge Studio 59.27%
1.19
5


Gerry Garcia - Linda Schofield; The Bridge Studio 59.05%
1.93
6
2

Diana Walker - Lucille Bearsch; The Bridge Studio 58.97%
1.45
3

Josh Furman - Patricia Furman; The Bridge Studio 58.51%
1.62
4
1
Shirley Mackey - Beverly Greear; The Bridge Studio 58.08%
0.83
5

Brenda Lord - Mary Gallagher; The Bridge Studio 56.55%
1.22
6
2
Judith Parnett - Mary Lavin; The Bridge Studio 55.18%
0.91

3
Marsha Johnson - Lynn Long; The Bridge Studio 52.93%
0.68

4
Susan Finnegan - Suzanne Markel; The Bridge Studio 52.13%
0.51

5
Betty Vermillion - Sheran Reich; The Bridge Studio 51.23%

Monday Aft Open Pairs

Section A North-South

MPs A B C Names Score
2.00
1
1
1
Joan Dunbar - Sandra Richardson; Titusville DBC 60.77%
1.40
2
2
2
Darlene Pinder - Barbara Zink; Titusville DBC 56.15%
1.00
3
3

Mary Mangino - Evelyn Peterson; Titusville DBC 55.19%
0.70
4
4
3
Ralph Reinecke Jr - Anita Kison; Titusville DBC 53.76%
0.40
5


Lovina Resick - Starr Hagenmeyer; Titusville DBC 53.74%
0.33
6


Jean Moxley - Jerry Moxley; Titusville DBC 53.20%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
2.00
1


Dean Lawing - Barbara Lawing; Titusville DBC 65.52%
1.40
2


Darlene Simonovich - Charlotte Iwan; Titusville DBC 64.58%
1.34
3
1
1
Jean Kelly - Cynthia Mangum; Titusville DBC 59.87%
0.70
4


Greg Kalmbach - John Ide; Titusville DBC 59.29%
0.94
5
2
2
Mike Robitaille - Theresa Robitaille; Titusville DBC 58.02%
0.67
6
3
3
Collen Fox - Pat Vargas; Titusville DBC 49.18%
0.47
4
4
Grahek - Maryanne Greenblum; Titusville DBC 48.51%

Bridge Studio Mon Aft 500 Monday Aft Session

Section A North-South

MPs A B C Names Score
1.19
1


J Underhill - W Bogaerts; The Bridge Studio 59.27%
0.83
2
1

Brenda Lord - Mary Gallagher; The Bridge Studio 56.55%
0.60
3


Carole Hollamby - Katherine Bybee; The Bridge Studio 55.36%
0.42
4


Virginia Hege - Carol Massey; The Bridge Studio 54.76%
0.24
5


Don Harrold - Shirley Harrold; The Bridge Studio 54.59%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
1.19
1


Gerry Garcia - Linda Schofield; The Bridge Studio 59.05%
0.90
2
1

Josh Furman - Patricia Furman; The Bridge Studio 58.51%
0.64
3
2
1
Judith Parnett - Mary Lavin; The Bridge Studio 55.18%
0.45
4
3

Patricia Schloot - Jean McCaw; The Bridge Studio 55.06%
0.32
5
4

Bette Jensen - Joann Nelson; The Bridge Studio 53.74%
0.45

2
Susan Finnegan - Suzanne Markel; The Bridge Studio 52.13%

Section B North-South

MPs A B C Names Score
1.19
1


Patricia Heidrich - Ann Croft; The Bridge Studio 61.27%
0.95
2
1

Donna Schoeck - James Schoeck; The Bridge Studio 59.82%
0.68
3
2
1
Marsha Johnson - Lynn Long; The Bridge Studio 52.93%
0.48
4
3

William Saunders - Phil Reece; The Bridge Studio 50.60%
0.24
5


Reta Morgan - Sara Spivey; The Bridge Studio 49.69%
0.48
4
2
Susan Brown - Fred Fedler; The Bridge Studio 48.85%

Section B East-West

MPs A B C Names Score
1.19
1


Elaine Kerr - Georgette Lightbody; The Bridge Studio 59.57%
1.00
2
1

Diana Walker - Lucille Bearsch; The Bridge Studio 58.97%
0.70
3
2
1
Shirley Mackey - Beverly Greear; The Bridge Studio 58.08%
0.50
4
3

Nancy Lena Archer - Margaret Bauerle; The Bridge Studio 55.10%
0.45
5
4
2
Betty Vermillion - Sheran Reich; The Bridge Studio 51.23%

Monday Aft Open Pairs

Section A North-South

MPs A B C Names Score
1.92
1


Harold Phillips - Robert Ezell; Wickham Park Senior Ctr 61.93%
1.34
2


Wayne McCall - Walter Murphy; Wickham Park Senior Ctr 53.41%
1.20
3
1
1
Thomas Ahlin - Kathleen Pichardo; Wickham Park Senior Ctr 53.22%
0.67
4


Jim Tully - Julia Bomalaski; Wickham Park Senior Ctr 52.65%
0.84
5
2

Ruth Fleming - Betty Williams; Wickham Park Senior Ctr 52.27%
0.60
3
2
Beth Duncan - Patricia Whalen; Wickham Park Senior Ctr 51.89%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
1.92
1
1

Jean Edmundson - E Harmon-Hanna; Wickham Park Senior Ctr 65.03%
1.34
2


Tina Pomeroy - Martha Lucas Kaplan; Wickham Park Senior Ctr 61.89%
0.96
3
2

John Carey - Mary Carey; Wickham Park Senior Ctr 61.19%
0.67
4


Billie Boyd - Frank Page; Wickham Park Senior Ctr 54.90%
0.38
5


Celia Phillips - Carmito Pichardo; Wickham Park Senior Ctr 53.15%
0.60
3

David Pettit - Bill Kurz; Wickham Park Senior Ctr 52.45%
0.70

1
Jeri Kinkel - Mercedes Buescher; Wickham Park Senior Ctr 37.41%

Monday Evening Open Pairs
14.5 Tables

MPs A B C Names Score
4.17
1


M Knepper - Paul Knepper; Bradenton Bridge Assoc. 69.64%
3.13
2


William Granger - Jerry Nehra; Bradenton Bridge Assoc. 65.81%
2.95
3
1

E Mangrum Jr - Bill Mac Gregor; Bradenton Bridge Assoc. 64.31%
1.76
4


Henry Corwin - Jim Bridges; Bradenton Bridge Assoc. 59.27%
2.21
5
2

Craig Abbott - Linda Poppell; Bradenton Bridge Assoc. 58.54%
1.66
6
3

Elaine Bowers - Jeff Vedeges; Bradenton Bridge Assoc. 55.95%
1.24
4

Carol Stuersel - William Stuersel; Bradenton Bridge Assoc. 55.41%
2.06
5
1
Donna Jamison - Kermit Jamison; Bradenton Bridge Assoc. 54.34%
1.55
6
2
Annette Dimon - Neil English; Bradenton Bridge Assoc. 52.55%
1.16

3
Dana Bauer - Betty Fecteau; Bradenton Bridge Assoc. 51.54%
0.87

4
Ralph Moore - Sheila Rose; Bradenton Bridge Assoc. 50.47%
0.65

5
Ruth Martin - David Martin; Bradenton Bridge Assoc. 49.20%

Monday Evening Pairs Monday Eve Session

Section A North-South

MPs A B C Names Score
2.08
1


M Knepper - Paul Knepper; Bradenton Bridge Assoc. 69.64%
1.47
2
1

Craig Abbott - Linda Poppell; Bradenton Bridge Assoc. 58.54%
1.04
3
2

Elaine Bowers - Jeff Vedeges; Bradenton Bridge Assoc. 55.95%
0.92
4
3
1
Annette Dimon - Neil English; Bradenton Bridge Assoc. 52.55%
0.51
5
4

Alice Wile - Lou Rabinowitz; Bradenton Bridge Assoc. 52.13%
0.35
6


Yvonne Tarrant - Doreen Scott; Bradenton Bridge Assoc. 52.00%
0.29
5

Fran Le Boeuf - Marilyn Kay; Bradenton Bridge Assoc. 51.67%
0.64

2
Dana Bauer - Betty Fecteau; Bradenton Bridge Assoc. 51.54%
0.46

3
Ruth Martin - David Martin; Bradenton Bridge Assoc. 49.20%

Section A East-West

MPs A B C Names Score
2.08
1


William Granger - Jerry Nehra; Bradenton Bridge Assoc. 65.81%
1.47
2
1

E Mangrum Jr - Bill Mac Gregor; Bradenton Bridge Assoc. 64.31%
1.04
3


Henry Corwin - Jim Bridges; Bradenton Bridge Assoc. 59.27%
1.03
4
2

Carol Stuersel - William Stuersel; Bradenton Bridge Assoc. 55.41%
1.08
5
3
1
Donna Jamison - Kermit Jamison; Bradenton Bridge Assoc. 54.34%
0.76
6
4
2
Ralph Moore - Sheila Rose; Bradenton Bridge Assoc. 50.47%
0.54
5
3
Linda Jackson - Tony Szakacs; Bradenton Bridge Assoc. 48.76%
0.38

4
Kennet Lindholm - Carol Lindholm; Bradenton Bridge Assoc. 48.60%