SARASOTA REGIONAL
February 15 - 21, 2010
Tuesday

Tue AM Side Game
9.5 Tables

MPs A B C Names Score
3.03
1


Phyllis Harris, Las Vegas NV; Mike Cappelletti, Winter Park FL 69.36%
2.27
2


Donald McCullough Jr, Lambertville MI; Courtney Donovan, Sylvania OH 63.34%
1.70
3


Peter Goldberg - Barbara Goldberg, Sanford NC 61.58%
2.73
4
1
1
Edward Alizieri - Timothy O'Connor, Bradenton FL 59.56%
2.05
5
2

Jeanne Land, Fort Myers FL; Barbara Moran, Tilghman MD 57.81%
1.82
6
3
2
Bruce Brennan, Pittsburgh PA; Leslie Cassoff, Sewickley PA 54.50%
1.15
4

Richard Ward - A Christine Hamor, Bradenton FL 49.78%
1.37
5
3
Nellie Lim, Temple Terrace FL; Harvey Nelsen, Lutz FL 48.62%
1.03

4
Judy Underhill - Walter Bogaerts, Leesburg FL 48.16%

299er Tues AM
18.5 Tables

MPs A B C Names Score
4.10
1
1
1
John McClenathan, Vero Beach FL; Earl Edwards, Coraopolis PA 63.36%
3.08
2
2
2
David McDougall - Syndi McDougall, Petawawa ON 62.20%
2.31
3


Michele McClellan, Nags Head NC; Sharon Herron, Kitty Hawk NC 62.19%
1.95
4
3
3
Alfred Hartmann - Glenn Peterson, Sioux Falls SD 59.82%
1.46
5
4

Julie Burke, Chicago IL; Marilynn Sparacino, Vero Beach FL 58.33%
1.11
6
5
4
Jerry Meach - Barbara Meach, Waterford MI 57.82%
0.94
6
5
L Lloyd Ryden - Phil Greig, 56.55%
0.89

6
Genna Badger, Bradenton FL; Richard Sherman, Nokomis FL 53.49%

Mon-Tue Strat Swiss
73 Tables

MPs A B C Names Score
26.49
1


Garth Yettick - David Caprera, Denver CO; Chris Compton, Dallas TX; Clement Jackson, Albuquerque NM 129.00
19.87
2


Jay Whipple III, Boca Grande FL; Ed Schulte, Tampa FL; Joseph Godefrin - H R 'Foxy' Hall, Sarasota FL 118.00
20.37
3
1
1
David Fowler - Nancy Fowler, Palmetto FL; Ruby Grant - Will Grant, St Peterburg FL 115.00
11.18
4


Jim Mahaffey, Winter Park FL; Sam Lev, New York NY; Mike Passell, Las Vegas NV; Jacek Pszczola, Chapel Hill NC; Peter Weichsel, Carlsbad CA; Michael Seamon, Dania FL 106.00
15.28
5/6
2

Craig Abbott, Sarasota FL; Daniel Simon - Donna Simon, South Bend IN; Elaine Bowers, University Park FL 103.00
8.20
5/6


Laura Lipman, Augusta ME; Angela Kaiser - Patricia Hanson, Bonita Springs FL; Joy Phillips, Toronto ON 103.00
6.26
7/8


Steven Wallis, Tampa FL; Adam Kaplan, New Port Richey FL; Sharon Meng-Horton, Dade City FL; Rahn Smith, Brandon FL 101.00
6.26
7/8


Leonard Melander, West Bloomfield MI; Robert Brent, Venice FL; Larry Mori, Clearwater FL; Rick Kaye, Bingham Farms MI 101.00
11.46
9
3
2
Wilburt Mac Gregor, Sarasota FL; E Mangrum Jr - Marshall Kaufman - David Komisar, Bradenton FL 99.00
4.62
10/11


Robert Blum, Naples FL; Shannon Cappelletti, Dania Beach FL; Jayne Thomas, Lutz FL; Gary Cohler, Miami FL; Barbara Kasle, Boca Raton FL 98.00
4.62
10/11


Mary Savko - Ellie Hanlon, Tequesta FL; Frank Hacker, Barre VT; Vincent Grande Jr, Jupiter FL 98.00
4.08
12


Virginia Lifton, Marco Island FL; Sandra Gagnon - Michael Bela Kassay, Sarasota FL; Mike Cappelletti Sr, Alexandria VA 97.00
3.66
13/14


Adrian Dovell - Patricia Dovell, Gainesville FL; Robert Dennard, Orlando FL; Bruce Ohmann, Flagler Beach FL; Linda Miller, Ormond Beach FL 96.00
3.66
13/14


Mark Gordon, Purchase NY; Pratap Rajadhyaksha, Venice FL; Joe Grue, New York NY; Curtis Cheek, Las Vegas NV; Terje Aa, Heimdal Norway; Jorgen Molberg, Trondheim Norway 96.00
8.59
15/16
4

Ann Taylor - Patricia Prather, Port St Lucie FL; Lisa Adelberg - Constance Sackville, Vero Beach FL 95.00
3.22
15/16


David Rogers, Southern Pines NC; Allison Howard, Cookeville TN; Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL; Sally Chapleau, Tampa FL 95.00
2.94
17


William McFall, New Berlin WI; George Kaiser, Tequesta FL; Steve Clark, Sanibel FL; Louise Clark, Glencoe IL 94.00
7.79
5
3
Judith Auer, Dublin OH; Cindy Henderson - Janet Bornhoeft, Northfield IL; Theresa Schneider, Northbrook IL 93.00
5.46
6/7

Kimberly Whipple, Boca Grande FL; Kevin Dwyer, Fort Myers FL; Zachary Brescoll, Versailles KY; Charles Jeffrey Jr, Safety Harbor FL 92.00
5.84
6/7
4
Samuel Segal - Doris Houdesheldt - Melissa Swartz, St Petersburg FL; Della Maracle, Seminole FL 92.00
4.53
8

Gail Lambacher - Jacqueline Syer, Oakville ON; Nanette Meyer, Bradenton FL; David Narins, Sarasota FL 91.00
4.07
9

Robert Todd - Theresa Andino - Raphael Schreiber, Tallahassee FL; Martha Telfer, Carbondale CO; Mark Kalmes, Stone Mountain GA 90.00
4.62
10
5
Carolyn Allworth - Dede Kirkconnell, Sarasota FL; Margaret Karbovanec, Fairfield CT; Donna Kellerman, Bradenton FL 87.00
3.71
11/12
6/7
Barbara Summers - James Summers Jr, Silver Spring MD; Janice Michaud, g MD; David Bower, 85.00
3.71
11/12
6/7
Bill Nussbaum, Pompano Beach FL; Joyce Zeldin, Kansas City MO; Dalal Carpentier, Beaconsfield QC; Forrest Baker, Bonita Springs FL 85.00
2.93
13/16
8/9
Eric Brauner, Bradenton FL; Kenn Thornton, Hernando FL; Michael Miller, Spring Hill FL; Edna Baldauf, Winter Garden FL 84.00
2.93
13/16
8/9
Mary Rassieur, St Louis MO; Tish Hamblin, Hobe Sound FL; Penny Skenderian, Naples FL; Karen Harrison, W Hartford CT 84.00
2.65
13/16

Joyce Brandt, Zionsville IN; Deanna Nesbit, Indianapolis IN; Marcia Hartman, Fishers IN; Wanda Cole, Greenfield IN 84.00
2.65
13/16

Louis Poisson, Tampa FL; Marianne Payne, Overland Park KS; Carol Lapin, Shawnee Msn KS; Thomas Poisson, Belle River ON 84.00
2.52

10
Carol Bongard - Leila Bessada, Toronto ON; Mary Walser, Saint Paul MN; Doris Trowbridge, Fort Myers FL 82.00
2.31

11
David Hines, Holmes Beach FL; Mary Lou Turner - Betty Whidden - Marion Simmons, Bradenton FL 81.00
2.13

12
Arline Rubin, San Antonio TX; Eileen Potvin - Della Starbird, Naples FL; Claire Lyons, Lewiston ME 80.00
1.92

13/14
Nancy Kelly, Fort Myers FL; Audrey Filar, Ft Myers FL; Suzie Potter - Donald Potter, Mequon WI 79.00
1.92

13/14
Iris Wilson, Sarasota FL; Jay Richman, University Park FL; Clinton Miller - George Kenworthy, Bradenton FL 79.00

Tues AFT 1 Session Swiss
53 Tables

MPs A B C Names Score
9.56
1


James Hawkes - Anne Rahtjen Hawkes, Charleston SC; Jeff Meckstroth, Tampa FL; Eric Rodwell, Clearwater Bch FL 65.00
7.17
2


Dean Cohler - David Wicentowski, Sarasota FL; Robert Brent, Venice FL; Joshua Stark, Grayslake IL; Suzanne Dunn, Crystal Lake IL 61.00
8.19
3
1

Irving Murphy, North Port FL; William Fowl - Irene Pinski - Ruth Fowl, Venice FL 58.00
3.53
4/5


J Robinson - Nancy Heusted, San Antonio FL; Richard Snell - Karen Snell, Valrico FL; Barat Shah - Lynne Shah, Plant City FL 56.00
6.14
4/5
2

Bernhardt Trout, Longboat Key FL; Michel Rapoport - Joan Mendell - Harris Silver, Sarasota FL 56.00
2.27
6


Sandra Gagnon - Michael Bela Kassay, Sarasota FL; Virginia Lifton, Marco Island FL; Mike Cappelletti Sr, Alexandria VA 55.00
4.61
3

Jack Bonney - Dianne Bonney - Emily Zelkin - Michael Zelkin, Venice FL 54.00
3.46
4

K Newman, Chicago IL; K. Joel Sommer - Lottie Sommer, Mamaroneck NY; Phyllis Honig, White Plains NY 51.00
2.27
5/6

John Stephen - Joanne Stephen, Ellenton FL; Judy Ventura, The Villages FL; Connie Maloney, Bradenton FL 48.00
2.27
5/6

Frank Samuels, S Pasadena FL; Silvana Bellini, St Petersburg FL; Joy Eckerling, Buffalo Grove IL; Ellyn Batko, Deerfield IL 48.00
4.65

1/2
Mary Giannella, Wayne NJ; Margaret Fenlon, Sun City Ctr FL; James Stewart, London ON; Phyllis Solomon, Fort Lee NJ 45.00
4.65

1/2
Margaret Hirsch, Crystal River FL; Janet Westcott - Sonia Price, Lecanto FL; Shirley Elliott, Hernando FL 45.00
2.99

3
D Hubbard - Charlotte Hubbard - Susan Randall - James Ferry, Sarasota FL 43.00
2.24

4
Wynona Bonomi - Arlene Silverstein - Joan Shuster, Bradenton FL; Mary Gerney, Venice FL 41.00
1.47

5/6
Bruce Baxter - Nancy Driscoll - Penny Nelson, Naples FL; Claire Buete, Marco Island FL 40.00
1.47

5/6
Frederick Nislow - Judith Nislow, Palm Beach Gdns FL; Zena Hafetz - Harvey Hafetz, West Palm Beach FL 40.00

Tues Strat Open Pairs
33.0 Tables / Based on 56 Tables

MPs A B C Names Score
23.10
1


Allan Stauber, Palm Bch Grdns FL; Lewis Finkel, Jupiter FL 66.90%
17.33
2


Allan Siebert, Little Rock AR; Diana Schuld, Glen Head NY 64.93%
12.99
3


Philip Altus - Muriel Altus, Tampa FL 64.70%
9.75
4


Les Bart - Gloria Silverman Bart, Bradenton FL 62.62%
7.70
5
1

Linda Mason - Keith Falkner, Sarasota FL 61.23%
6.60
6


Betty Grandoff, Clearwater FL; Douglas Drew, Sarasota FL 59.95%
5.78
7


Steve Clark, Sanibel FL; Louise Clark, Glencoe IL 59.84%
5.13
8


Leon Lyday, Clearwater FL; Kris Boswinkel, Palm Harbor FL 58.45%
4.62
9


Dave Anderson, Brooksville FL; Linda Miller, Ormond Beach FL 57.75%
4.20
10


Thomas Lordi, University Park FL; Judi Sonon, Pittsburgh PA 56.83%
5.31
11/12
2

Albert Vaccaro, Venice FL; Ann Rhode, Englewood FL 56.25%
3.70
11/12


Jane Wicentowski, Sarasota FL; Sandra Fleischman, Bradenton FL 56.25%
3.30
13


Pat Samuels - Hans Stocker, Sarasota FL 56.02%
2.99
14/15


Eileen Theimer, Olney MD; F Donna Daley, Seminole FL 55.90%
2.99
14/15


Irene Middleton, Sarasota FL; Vincent Golden, University Park FL 55.90%
3.98
3

Robert Rosenthal, Rochester NY; James Bailey, Webster NY 53.36%
2.99
4

Barbara Horowitz, Longboat Key FL; Judith Goldberg, South Orange NJ 51.27%
2.36
5

Loretta Green, Dodd City TX; Lillian Lundin, Carrying Place ON 48.73%
1.90
6/7

Sandra Murray, Sarasota FL; Cynthia Murphy, University Park FL 48.38%
2.08
6/7

John Ide, Carson City NV; Bill Heyer, Medford MN 48.38%
4.20

1
John Green - Lee Bloch, Sarasota FL 44.56%
3.15

2
Karen Land, Keokuk IA; Janet Duke, Washington DC 44.21%
2.36

3
Margo Davidson - Thomas Davidson, Minden ON 42.94%
1.77

4
Diane Laforte, Hinsdale IL; Patricia Taylor, Burr Ridge IL 42.59%
1.40

5
Thomas Jones, Macon GA; Phyllis Jones, Largo FL 42.25%

Tues Aft Side
38.0 Tables

MPs A B C Names Score
7.28
1
1

Judy Hill - Richard Hill, Sarasota FL 65.38%
5.46
2
2

Eileen Watson - E. Maxine Prater, Sebring FL 62.82%
4.10
3


Shirley Irish, N Fort Myers FL; Lori Benacci, Erie PA 61.22%
3.58
4
3

Jacqueline Syer - Gail Lambacher, Oakville ON 59.13%
2.30
5


Joseph De Gaetano, Atkinson NH; Bill Irvine, Quincy MA 58.49%
2.71
6
4

Monika Papenhausen, Raleigh NC; Beata Czachor, Tampa FL 58.17%
2.02
5

Ellen Jabbur - Munir Jabbur, Longboat Key FL 57.21%
4.40
6
1
Marcia Clark, Darien CT; Margaret Molwitz, New Canaan CT 56.57%
2.89

2/3
Beatrice Kaesermann, Bradenton FL; Pat Malmanger, Bella Vista AR 56.25%
2.89

2/3
Barbara Kupferberg, Highland Park IL; Joyce Gidwitz, Longboat Key FL 56.25%
1.86

4
Judy Underhill - Walter Bogaerts, Leesburg FL 56.09%
1.57

5
Linda McEwan, Orlando FL; Beverly Ellars, Winter Park FL 54.65%
1.04

6
Markus Wey, Vienna 1090 Austria; Peggy Wey, League City TX 54.17%

Tuesday Seniors
24.0 Tables / Based on 23 Tables

MPs A B C Names Score
9.24
1


John Measures, Nepean ON; William Stuersel, Bradenton FL 125.23%
7.08
2
1

Rod Halvorson, Saint Paul MN; Kathryn Callahan, Tampa FL 121.99%
5.20
3


Lawrence Lau, Westport CT; Fran Mann, Longboat Key FL 117.13%
5.31
4
2

Lewis Allen, Rochester NY; Steven Hart, Port Byron NY 115.28%
3.08
5


James Relihan, Tampa FL; Lorraine Konisky, Sutton MA 115.05%
2.64
6


Chuck Said, Nashville TN; Carolyn Jackson, Sugar Land TX 114.81%
3.98
7
3

Bruce Jacobs - Janet Kane, Sarasota FL 114.58%
4.35
4
1
Robert Byrne - Carol Byrne, Naples FL 114.35%
3.26
5
2
Steven Kruger - Rolly Jacob, Framingham MA 111.11%
2.45
6
3
John Thaubald - Fouad Abdalla, Elkins WV 109.49%
1.84

4
Michael Hunt - Ibrahim Ghorayeb, Naples FL 102.78%
1.81

5
Roger Dee, North Port FL; Joyce Brito, Venice FL 102.55%
1.24

6
Jeri McDonald - Paula Long, Lake Placid FL 101.16%

Tuesday Aft 299
30.5 Tables

MPs A B C Names Score
5.79
1


Dan Lease, North Venice FL; Timothy Schenck, Wilmington DE 65.34%
4.34
2


Patricia Filliater - Charles March, Sun City Center FL 64.25%
4.26
3
1
1
Carol Showel, River Forest IL; Anne Emmons, Hinsdale IL 63.68%
2.44
4


Anne Lynch, Dundas ON; Bonnie Bond, Hamilton ON 60.98%
1.83
5


Catherine Adams, Kennebunkport ME; Pat Kuelpar, Sarasota FL 58.97%
3.20
6
2

Sharon Weisenauer - Linda Golle, Estero FL 58.59%
2.40
3
2
Nancy Keenan - Kathleen Morrissey, Oak Brook IL 58.45%
1.80
4
3
Robert McLeod - Shirley McLeod, Calgary AB 57.46%
1.35
5
4
Genna Badger, Bradenton FL; Richard Sherman, Nokomis FL 57.20%
1.01
6
5
David Bogrette, Shelby Twp MI; Edward Potts, Tarpon Spgs FL 55.94%
1.33

6
Lee Christoferson - Jane Christoferson, Fargo ND 53.22%

Tues Eve Side Series
14.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.64
1


Paul Klarreich, Miami FL; Vishnampet Vaidhyanathan, Aventura FL 66.67%
2.73
2


Donna Rodwell, Clearwater Bch FL; Sheila Pies, Osprey FL 63.45%
2.88
3
1
1
Jourdain Patchett, Sarasota FL; Asya Ladyzhensky, Ellenton FL 62.69%
1.57
4


Daniel Colatosti, Boca Raton FL; Tony Petronella, North Kingstown RI 59.47%
1.15
5


Allan Graves, Barnet VT; Reanette Frobouck, Vero Beach FL 58.52%
2.16
6
2
2
Mary Pokonosky, Excelsior MN; Mary Seymour, Mendota Heights MN 58.14%
1.62
3
3
Dan McClenathan, St Petersburg FL; Janis Ellis, Seminole FL 57.01%
1.77
4
4
Jo Moore - Leroy Moore, Bonita Springs FL 53.41%
1.24
5
5
Floyd Taylor, Papillion NE; Victor Malozi, Pinellas Park FL 51.89%

Tue-Wed Bracketed Ko-1
14 Tables

MPs Rank Names
57.08
1
Jim Mahaffey, Winter Park FL; Mike Passell, Las Vegas NV; Sam Lev, New York NY; Jacek Pszczola, Chapel Hill NC; Peter Weichsel, Carlsbad CA; Michael Seamon, Dania FL
39.96
2
Adrian Dovell - Patricia Dovell, Gainesville FL; Robert Dennard, Orlando FL; Bruce Ohmann, Flagler Beach FL
22.83
3/4
Mark Gordon, Purchase NY; Terje Aa, Heimdal Norway; Jorgen Molberg, Trondheim Norway; Curtis Cheek, Las Vegas NV; Joe Grue, New York NY; Pratap Rajadhyaksha, Venice FL
22.83
3/4
Jay Whipple III, Boca Grande FL; Ed Schulte, Tampa FL; Joseph Godefrin - H R 'Foxy' Hall, Sarasota FL

Tue-Wed Brcketed Ko-2
12 Tables

MPs Rank Names
25.98
1
John Arblaster, Niagara-Lk ON; Harvey Fogel, Willowdale ON; Michael Cafferata, Scarborough ON; David Colbert, Etobicoke ON
18.19
2
Marilyn Snodell - Rene Butyn, Osprey FL; Doris McGinley, Venice FL; William Epperson, Sarasota FL
10.39
3/4
Laura Lipman, Augusta ME; Joy Phillips, Toronto ON; Angela Kaiser - Patricia Hanson, Bonita Springs FL
10.39
3/4
Roger Johnson, Sarasota FL; Gerald Ungar, Pt Charlotte FL; Jill Wooldridge, Buffalo NY; Steven Cohn, Clearwater FL

Tue-Wed Bracketed Ko-3
12 Tables

MPs Rank Names
21.64
1
Harriet Brent, Venice FL; Dale Freeman, Englewood FL; Janet Laudenslager - Ann Turner, Nokomis FL
15.15
2
Harry Leopold - Luke Liccini, Sarasota FL; Steven Hunichen, Ellenton FL; James Milam, Destin FL
8.66
3/4
Norman Dressler, Kingston PA; Marie Anzilotti, Wilmington DE; Judith Argento - Raymond Depew, Naples FL; Bill Orth, Sugarloaf PA
8.66
3/4
Craig Keck, Beverly Hills FL; Robert Scarbrough, Crystal River FL; Robert Landham, Lecanto FL; Gerry Kuttas, Ocala FL

Tue-Wed Bracketed Ko-4
13 Tables

MPs Rank Names
19.85
1
Mark Kalmes, Stone Mountain GA; Martha Telfer, Carbondale CO; Raphael Schreiber - Theresa Andino - Robert Todd, Tallahassee FL
13.90
2
Phyllis Prager, Sarasota FL; Joy Levee, Wilmette IL; David Cohan, Richboro PA; Sandra Levin, Winnetka IL
7.94
3/4
Dede Flieder - Elaine Jacobson, Annapolis MD; Rusty Vilk, Chestertown MD; Gwen Schlemmer, Odenton MD
7.94
3/4
Howard Coley - Annabelle Hills, Brooksville FL; Elaine Olson, Mason City IA; Gerry Panos, Hudson FL

Tue-Wed Bracketed Ko-5
16 Tables

MPs Rank Names
18.90
1
Robert Grant - Lionel Carriere, Ottawa ON; Terry Gamble, Nepean ON; Greg Middleton, Kanata ON
13.23
2
Timothy Casey Jr - Suzanne Casey - Patrick Sweeney, Tampa FL; Pam Gallegos, Lutz FL
7.56
3/4
Allan Morgan, Key Colony Beac FL; David Luterman, Amesbury MA; Russ Pomeroy, Hillsborough NJ; John Devereaux, Hilton Head SC
7.56
3/4
Jo Ann Hazel - Louis Poisson - Adel Eryan, Tampa FL; Thomas Poisson, Belle River ON

Tue-Wed Bracketed Ko-6
16 Tables

MPs Rank Names
16.78
1
John Rose, Vestal NY; Judy Mustico - Everett Weiermiller - Shirley Weiermiller, Elmira NY
11.75
2
Joyce Brandt, Zionsville IN; Deanna Nesbit, Indianapolis IN; Wanda Cole, Greenfield IN; Marcia Hartman, Fishers IN
6.71
3/4
Karen Lahn, N Venice FL; Ina Becker, Longboat Key FL; Susanne Mosler, University Park FL; Lois Kaufman, Charleston WV
6.71
3/4
Beverly Saunders, South Windsor CT; Annemarie Gordon - Joane D'Antonio, Sewickley PA; Nancy Hobert, Bonita Springs FL

Tue-Wed Bracketed Ko-7
16 Tables

MPs Rank Names
14.16
1
Goeran Eklund - Agneta Eklund, Poinciana FL; Patricia Poitras - James Poitras, Narcoossee FL
9.91
2
Nannette Bordenstein, Pittsford NY; Lisa Olmer, Sarasota FL; Karen Enis - Joseph Enis, Bradenton FL
5.66
3/4
Jean Hackett - Sarah Lafleur, Toronto ON; Susan Muncy, Ft Myers Bch FL; Mary Lou Fullerton, Willowdale ON
5.66
3/4
Phyllis Gladstone - Frank Gladstone, Roslyn NY; Sue Projain - Richard Projain, Boca Raton FL

Tue-Wed Bracketed Ko-8
16 Tables

MPs Rank Names
12.83
1
Arline Rubin, San Antonio TX; Eileen Potvin - Della Starbird, Naples FL; Claire Lyons, Lewiston ME
8.98
2
Carol Bongard - Leila Bessada, Toronto ON; Mary Walser, Saint Paul MN; Doris Trowbridge, Fort Myers FL
5.13
3/4
Betty Tilton, Longboat Key FL; Annelies Kelly, Ottawa ON; Judith Bronstein, Sarasota FL; Dean Congbalay, Terrace Park OH
5.13
3/4
Jack Hawes - Carole Remick - Mary Hawes, Sarasota FL; June Wood, Fort Mill SC

Tue-Wed Bracketed Ko-9
16 Tables

MPs Rank Names
12.01
1
Lloyd Hankinson - Gail Pirodsky, Sarasota FL; David Hines, Holmes Beach FL; Mary Lou Turner, Bradenton FL
8.41
2
Richard Lerer - Paula Lerer - Merwin Pickover, Longboat Key FL; Jotham Friedland, Highland Park IL
4.80
3/4
Lois Herald, Nineveh IN; Diana Strietelmeier, Columbus IN; Marilyn Pirochta, Lansing MI; Kris Garrette, Okemos MI
4.80
3/4
Gael Westall - Deanne Womble, Cortez FL; Lois Evans - Anthony Evans, Bradenton FL

Tue-Wed Bracketed Ko-10
16 Tables

MPs Rank Names
11.26
1
Rick Corwin - M Elizabeth Corwin, St Petersburg FL; Sandra Geffert - Anthony Maglione, Naples FL
7.88
2
Arnold Gwirtzman, Venice FL; Gerard Lahn, N Venice FL; John Brake, Torbay NL; Sidney Greeley, Paradise NL
4.50
3/4
Avrum Herman - Helaine Herman, Carmel IN; Renee Bergstein - Jerry Bergstein, North Venice FL
4.50
3/4
Gaye Kastning - Mary Dacks - Gayle Oleff, Bonita Springs FL; Ruth Robert, Naples FL

Tue-Wed Bracketed Ko-11
16 Tables

MPs Rank Names
9.84
1
Bruce Waugh - Wesley Gray - Jack Amstutz, Sarasota FL; Dennis Sharp, Milford IN
6.89
2
Judith Auer, Dublin OH; Theresa Schneider, Northbrook IL; Cindy Henderson - Janet Bornhoeft, Northfield IL
3.94
3/4
Bill Nussbaum, Pompano Beach FL; Norma Harper - Joyce Zeldin, Kansas City MO; Bonnie Buchbinder, Overland Park KS
3.94
3/4
Marion Winsor, Sun City Ctr FL; Georgia Spillman, Sun City Center FL; Charles Brunk - Sharron Brunk, Apollo Beach FL

Tue-Wed Bracketed Ko-12
16 Tables

MPs Rank Names
6.00
1
Sonya Glasser - Barbara Woltz - Marilyn Himmel, Miami FL; Sylvia Blau, Coconut Grove FL
4.20
2
Joseph Ripley Jr - Arthur Patton - James Bragdon - Alan Henion, Jacksonville FL
2.40
3/4
Joan Thompson, Sioux City IA; Joseph Shepard III, Tampa FL; Maite Iselin, St Crois VI; Judy Pitts, Christiansted VI
2.40
3/4
Rosemary Bohn, Bonita Spring FL; Sharl Faganel, Bonita Spgs FL; Camille Goulazian - Terry Strecansky, Bonita Springs FL

Return to Index Page

Go to Wednesday Results