ORLANDO REGIONAL
December 31, 2012 - January 6, 2013
Monday
Click Here for Daily Results recaps/matchpoints

Mon AFT Strat Side Pairs
43.5 Tables

MPsABCNamesScore
8.19
1
1

Tansu Aksu, Orlando FL; John Moschella, Winter Spgs FL73.38%
6.14
2


George Zolovick, Pembroke VA; Donald Williams, Port St Lucie FL67.13%
5.24
3
2

Barry Bragin - Eleanor Bragin, Silver Spring MD65.97%
3.46
4


Helaine Allen, Palm Beach FL; Claire Tornay, Palm Beach Gdns FL62.27%
2.59
5


Ed Bissell, State College PA; Mary Ann Churba, Montoursville PA61.15%
3.94
6/7
3/4
1
Pearle Bishop, Lynn Haven FL; Mary Schilling, Panama City FL60.19%
3.44
6/7
3/4

Joe Angermeier, St Petersburg FL; Adrienne Muslin, Tampa FL60.19%
2.21
5

Melinda Maclean, Truro NS; James Praught, Summerside PE59.62%
1.66
6

Nicholas France, Spring Valley NY; Judith Hess, Fairfield CT59.49%
2.96

2
Nancy Beitler, Boca Raton FL; Shari Frankel, Broomfield CO54.83%
2.22

3
Katie Fagan - Thomas Fagan, Kailua HI54.40%
1.66

4
H Burton Steeves - W Susan Steeves, St John NB53.70%
1.25

5
Jane Walker - Bruce Walker, Lakeland FL53.25%
0.93

6
James Gray, Berwick NS; Roger Price, Millerton NY53.13%

Mon EVE Charity Pairs
19.0 Tables

MPsABCNamesScore
6.77
1
1

Lesley Green - Peggy Pearson, Sun City Center FL65.88%
5.08
2
2

John Moschella, Winter Spgs FL; Tansu Aksu, Orlando FL63.86%
3.81
3


Michael Blaher, Apopka FL; Eileen Easterling, Casselberry FL63.83%
2.86
4
3

Jakob Kristinsson, Lake Orion MI; Marguerite Cowles, Edina MN63.19%
2.22
5


George Zolovick, Pembroke VA; Donald Williams, Port St Lucie FL62.96%
2.13
6
4

Susan Cressman - Ken Cressman, Lakeland FL61.37%
1.59
5

Robert Marcus - Kathy Guinyou, Toronto ON58.62%
1.68
6

Nicholas France, Spring Valley NY; Judith Hess, Fairfield CT58.33%
2.47

1
Beth Tavlin - Edward Tavlin, Delray Beach FL55.32%
1.85

2
Pearle Bishop, Lynn Haven FL; Mary Schilling, Panama City FL49.07%
1.39

3
Sheila Kleeman - Martha Young, Orlando FL44.21%
1.04

4
Al Houstoun - Maureen Mannila, Thunder Bay ON42.59%

Mon-Tue KO Bracket 1
9 Tables

MPsRankNames
25.01
1
Russell Ekeblad, Portsmouth RI; Sheila Ekeblad, Providence RI; Michael Seamon, Dania FL; Jack Zhao, Boca Raton FL; Vincent Demuy, Laval QC
17.51
2
Kevin Bathurst, Palm Beach Gdns FL; Justin Lall, Las Vegas NV; Winthrop Allegaert - Judith Bianco, New York NY
10.00
3/4
Stephen Bean, Leesburg FL; Alan Wertheimer, Burlington VT; Barbara Moore, Darien CT; William Wood, Norwalk CT
10.00
3/4
Bonnie Wilke, Aspen CO; Robert Todd, Tallahassee FL; Theresa Andino, Niceville FL; Jesse Stern, Orlando FL

Mon-Tue KO Bracket 2
11 Tables

MPsRankNames
10.86
1
William Witte - Joanne Mitchell, Lincoln CA; Eric Softley - Mary Ann Hudecki, Palm City FL
7.60
2
Julie Marie Hillger - Donald Richards, Kissimmee FL; Adeline Rosica - Sharlene Tyler, Poinciana FL
4.34
3/4
Bingul Malmberg, Melbourne FL; Shari Frankel, Broomfield CO; Nancy Beitler, Boca Raton FL; Ann Hovanec, Indian Hbr Bch FL
4.34
3/4
Sharon Sutton, Melbourne FL; David Begin, West Melborne FL; Suzanne Rivett-Peterson, Sebastian FL; Don Henry, Vero Beach FL

Return to Index Page

Go to Tuesday Results