ORLANDO REGIONAL
January 3-9, 2011
Sunday

Sunday Senior Swiss Teams
18 Tables

MPsABNamesScore
7.84
1

Eileen Easterling, Casselberry FL; James Edmunds, Altamonte Spg FL; Ping Chen, Winter Springs FL; Frederick C Liu, Winter Park FL134.00
5.88
2

Armand Barfus, Port St Lucie FL; Paul Morris, Brooklyn NY; George Tornay Jr - Claire Tornay, Palm Beach Gdns FL131.00
4.41
3

Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL; Lisa Berkowitz, Boca Raton FL; Joseph Machotka, Chicago IL; Larry Bass, Tamarac FL130.00
3.31
4

Robert Simon, New Smyrna FL; Dave Gudelis, Bright's Grove ON; Jeffrey Irion - Gordon Smith, New Smyrna Bch FL119.00
3.07
5
1
Diane Kelsey - Bill Kelsey - Stephen Popham, Sebring FL; G Edwards III, Avon Park FL113.00

Sunday 299er Swiss Teams
6 Tables

MPsABNamesScore
2.26
1

Frank Jones - Carole Worth, West Palm Beach FL; Dwight Black - Ann Elisa Black, Vero Beach FL80.00
1.70
2
1
Cabot Jaffee - Barbara Jaffee, Maitland FL; Leslee Heller - Bruce Heller, Winter Garden FL77.00

A/X Swiss Teams
25 Tables / Based on 96 Tables

MPsAXNamesScore
28.98
1

Adrian Dovell - Patricia Dovell, Gainesville FL; Steven Barcus, Altamonte Spg FL; Charles Miner, Orlando FL146.00
21.74
2

Marshall Hall, Boca Raton FL; Janice Seamon-Molson, Hollywood FL; Boris Baran, Cote Saint-Luc QC; Diana Holt, Palm Beach FL134.00
16.30
3

Allan Stauber, Palm Bch Grdns FL; John Stiefel, Wethersfield CT; Jeff Roman, Alexandria VA; Geoffrey Brod, Avon CT126.00
12.23
4

Paul Fireman - Phyllis Fireman, Chestnut Hill MA; Shannon Cappelletti, Delray Beach FL; Robert Todd, Tallahassee FL; Krzysztof Buras, Warszawa Poland; Grzegorz Narkiewicz, Bielsk Poland124.00
9.66
5

Sheila Ekeblad, Providence RI; Russell Ekeblad, Portsmouth RI; Michael Seamon, Dania FL; Pamela Granovetter - Matt Granovetter, Cincinnati OH116.00
8.28
6

Herbert Jordan - Francisco Bernal, Miami FL; Jorge Barrera, Doral FL; Jorge Barrera, Bogota Dc Colombia107.00
6.85
7/8

Alan Osofsky, Palm Beach FL; Alan Sontag, Gaithersburg MD; David Berkowitz, Boca Raton FL; Gary Cohler, Miami FL103.00
6.85
7/8

Suzanne Dunn, Crystal Lake IL; Joshua Stark, Grayslake IL; Jacob Morgan, Madison WI; Tammy Moll - Chris Moll, Raleigh NC103.00
9.24
9
1
John Moschella, Winter Spgs FL; Scott Weiss, Deland FL; Jose Pantoja, Poincianna FL; Michael Blaher, Apopka FL102.00
6.93
2
Kimberly Whipple, Boca Grande FL; Kevin Dwyer, Fort Myers FL; Kenny Horneman, Charlottesville VA; Charles Jeffrey Jr, Safety Harbor FL90.00
5.20
3
Mike Marlin - Sandra Marlin, Versailles KY; Terrell Holt - Sondra Holt, Lexington KY78.00

BCD Swiss
47 Tables

MPsBCDNamesScore
17.96
1
1

Michael Quinn - Patricia Quinn, Otisfield ME; Luther Merry, New Gloucestr ME; Martha Young, Orlando FL138.00
13.47
2


Robert Manz, Odessa FL; Masood Kizilbash - Dennis Lytton, Tampa FL; William Perry, Riverview FL137.00
10.10
3
2

Louis Poisson, Tampa FL; Thomas Poisson, Belle River ON; Carolyn Becker, Winter Park FL; Jan Nielsen, Casselberry FL132.00
6.79
4/5


Richard Dittman, Tecumseh ON; Tom Barrett, Clearwater FL; Hanneke Gold - Robert Gold, Amagansett NY130.00
6.79
4/5


Malay Ghosh - James Maissen - Marie Mandel - Kevin Quirk, Gainesville FL130.00
5.13
6


Luisana Madueno, North Miami FL; Juan Castillo, Fort Lauderdale FL; Luana Buse - Carlos Vasquez, 126.00
4.49
7


Gordon Coons - Linda Coons, Wheaton IL; Steve Clark - Louise Clark, Glencoe IL123.00
3.99
8


Geoffrey Hintze - Ralph Boles III, Huntsville AL; Joan Renzoni, Palm City FL; Deanna Lewis, Lakeland FL116.00
3.59
9


Wilbur Radcliffe - Rosalie Radcliffe - Paul Jepson - Brenda Pribell, Orlando FL113.00
3.27
10


David Wakeman - Rita Wakeman, Irvine CA; Benjamin Eisenberg - Susan Eisenberg, Boca Raton FL111.00
5.54
11
3

James Rash, Bellefontaine OH; Patricia Whalen - Beth Duncan, Melbourne FL; Norine Kmett, Springfield OH110.00
2.67
12/13


John Reitz, Orlando FL; Kim Wilson, Winter Park FL; Pam Himes - Jerry Himes, Merritt Island FL109.00
2.67
12/13


John Marskell - Joan Soifert, Mississauga ON; Babak Shafii - Naomi Ellis, Orlando FL109.00
4.15
4

Martha Russo - Linda Kitts - Linda Hait - Mitchell Hait, St Augustine FL101.00
3.28
5

Dorri Goldgehn - Mickey Goldgehn, Chicago IL; Marilyn Aarons-Guttman - M David Guttman, Toronto ON100.00
2.81
6

John Stutz, West Palm Bch FL; Amanda Chohfi, Jupiter FL; Nancy Salviola - Elizabeth Graham, Wellington FL99.00
2.46
7

Ted Defilippo - Marilyn Defilippo, Lecanto FL; Daryl Drew - Zada Moyer, Homosassa FL95.00
3.64

1
David Luzzatto, Richardson TX; John Knarr, Longwood FL; Margaret Davis, Rochester Hills MI; Alfred Klein, Flushing NY93.00
2.73

2
Patricia Filliater - Harold McKnight - Barbara Sirois, Sun City Center FL; John Schachte, Cincinnati OH90.00

Sunday 299er Swiss Teams
6 Tables

MPsABNamesScore
2.26
1

Frank Jones - Carole Worth, West Palm Beach FL; Dwight Black - Ann Elisa Black, Vero Beach FL97.00
1.70
2
1
Cabot Jaffee - Barbara Jaffee, Maitland FL; Leslee Heller - Bruce Heller, Winter Garden FL78.00

Return to Index Page

Go to Side Series Pairs Final Standings