ORLANDO REGIONAL
January 4 -10, 2010
Wednesday
Click Here for Daily Results recaps/matchpoints
Morning Hand Records Morning SR Hand Records Afternoon Hand Records Afternoon SR Hand Records Evening Hand Records

Morning KO Bracket 1
9 Tables

MPs Rank Names
38.96
1
Eric Rodwell, Clearwater Bch FL; Reanette Frobouck, Vero Beach FL; Jeff Meckstroth, Tampa FL; Allan Graves, Barnet VT; Curtis Cheek, Las Vegas NV
27.27
2
Jim Mahaffey, Winter Park FL; Sam Lev - Migry Zur Campanile, New York NY; Steve Garner, Chicago IL; Jacek Pszczola, Chapel Hill NC; Peter Weichsel, Carlsbad CA
15.58
3/4
Jerry Ruther, Santa Fe NM; Gerald Gitles, Chicago IL; Louise Clark, Glencoe IL; Steve Clark, Sanibel FL; Brian Hingerty - Geo. Fred Williams III, Knoxville TN
15.58
3/4
Mike Levine - Zeke Jabbour, Boca Raton FL; Clement Jackson, Albuquerque NM; David Caprera, Denver CO; Stephen Mackay, Markham ON; Donald Rumelhart, Ann Arbor MI

Morning KO Bracket 2
9 Tables

MPs Rank Names
17.33
1
Edward McGowan - Glen Harmer - Ross Cody - Edward Landry, Thunder Bay ON
12.13
2
Sally Chapleau, Tampa FL; Adam Kaplan, New Port Richey FL; David Rogers, Southern Pines NC; Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL
6.93
3/4
Marilyn Lightner, Bonita Springs FL; Linda Bouyea - Peter Bouyea, Burlington VT; Fran Wakely, Belleair FL
6.93
3/4
Catherine Chell, Ottawa ON; Donald Sondergeld, Hubbardton VT; Bill Wheeler, Merrickville ON; Jim Hansell, Chapel Hill NC

Morning KO Bracket 3
10 Tables

MPs Rank Names
10.01
1
Donna Benoy - Clyde Benoy III, Daytona Beach FL; Peter Tracy - Sherry Tracy, Longboat Key FL
7.01
2
Phyllis Fountain - Karen Adelman - Judith Sorrenti - Leslie Phelps, Vero Beach FL
4.00
3/4
Nancy Kelly, Fort Myers FL; Audrey Filar, Ft Myers FL; Suzie Potter - Donald Potter, Mequon WI
4.00
3/4
Juha Kokko - Nancy Kokko, Cashiers NC; Walter Carlson - Charlene Carlson, Sarasota FL

Morning KO Bracket 4
9 Tables

MPs Rank Names
6.25
1
Fran Cowie, Maitland FL; Jerome Patterson III, Gainesville FL; Martha Young, Orlando FL; Toni Jones, Nokomis FL
4.38
2
Dawn Arnold - Judy Lee Alcorn, Fort Myers FL; Gloria Zobel - Debbie Keyser, Heathrow FL
2.50
3/4
James Malte - Nancy Malte, Blairsville GA; Glenda Dunham, Tate GA; Irene Schoetker, Hiawassee GA
2.50
3/4
Frank Margagliano, Hernando FL; Harvey Fishman, Dunnellon FL; Genevieve Hardy - Maxine McEwen, Mount Dora FL

Wed Morn Fast Pairs
39.5 Tables

MPs A B C Names Score
7.58
1


Janice Seamon-Molson, Hollywood FL; Peter Mosheim, Miami FL 70.64%
5.69
2


J C Meyers, New York NY; Carolyn Fryar, Palm Beach Gdns FL 69.89%
4.26
3


Hans Jacobs, Downsview ON; Anne Marie Crabbe, Toronto ON 69.32%
3.20
4


Lisa Adelberg, Vero Beach FL; Laura Lipman, Augusta ME 65.09%
2.40
5


Patrick Thomas, St Petersburg FL; Amal Dasgupta, Wilmington DE 62.50%
1.80
6


Nancy Moyer, New York City NY; Claire Tornay, Palm Beach Gdns FL 61.93%
6.37
1

Roslyn Thayer - Martha Tyler, Naples FL 59.55%
5.31
2
1
Frank Page, Palm Bay FL; Lee Taylor, Merritt Island FL 57.77%
3.98
3
2
Geoffrey Sackman - Joan Sackman, St Augustine FL 57.58%
2.99
4
3
Penny Nelson, Naples FL; Claire Buete, Marco Island FL 57.31%
1.96
5/6
4/5
Rona Brenner, Ponte Vedra Bch FL; Nancy Stein, Jacksonville FL 55.87%
1.96
5/6
4/5
Gloria Anderson - Carol Critchell, Vero Beach FL 55.87%
1.67

6/7
Lynne Seffren, Delray Beach FL; Olivia Shapiro, Highland Park IL 55.68%
1.67

6/7
Barbara Mozayeny, Crystal River FL; Lila Walling, Homosassa FL 55.68%

Wed Afternoon Side Series
13.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.49
1


Christie Sellers, Jacksonville FL; Mike Cappelletti Sr, Alexandria VA 63.14%
2.62
2


Daniel Sellers, Jr, Jacksonville FL; Wayne McCall, Titusville FL 62.02%
1.96
3


James Easterling, Casselberry FL; Amal Dasgupta, Wilmington DE 58.97%
1.51
4


John Richards - Joanne Yeager, Orlando FL 58.49%
1.10
5


Marilyn Mac Donald - Bill Mac Donald, Corpus Christi TX 56.09%
3.03
6
1

Jeri Fields, Daytona Beach FL; Carol Lively, Ormond Beach FL 55.13%
2.73
2
1
Joel Stone - Barbara Stone, Glencoe IL 54.97%
2.05
3
2
Frank Maxwell - Janie Maxwell, Delhi LA 54.01%
1.54
4
3
Billie Barnby, Casselberry FL; Henry Font, Orlando FL 53.21%
0.96
5

Joyce Reger, St Catharines ON; Sophie Chess, Thorold ON 51.76%
0.94
6

Ralph Williams Jr - Leslie Shafer, Gaithersburg MD 50.00%
1.01

4/5
Fran Wigod - Gerald Wigod, W Bloomfield MI 48.88%
1.01

4/5
Karen Lind - Shelby Lowe, Vero Beach FL 48.88%

WEDNESDAY Strat SR Pairs
41.5 Tables

MPs A B C Names Score
14.56
1


Alan Osofsky, Palm Beach FL; Alan Sontag, Gaithersburg MD 72.71%
10.92
2


John Long, Casselberry FL; Jonathan Sundheim, Oviedo FL 62.26%
8.19
3


Ann Hartop - Mike Hartop, Ammon NB 62.17%
6.14
4


Betty Sandifer, Daytona Beach FL; Shirley Townley, Ormond Beach FL 61.79%
4.85
5


Martha Pehlke, Louisville KY; Mary Church, Dublin OH 59.83%
4.16
6


Lucette Flanagan - Eugene Flanagan, Palm City FL 59.78%
10.39
7
1

Samey Noori - Mary Maher, Dunedin FL 59.00%
3.24
8


Ed Weiss, Sun City Ctr FL; Ronda O'Farrell, Sun City Center FL 58.70%
3.20
9


Carl Jones, Chicago IL; Martin Morris, Wheeling IL 57.41%
7.79
10
2

Maria Moore, Lakeland FL; Albert Levine, US 57.05%
2.43
11


Marie Burgess-Strauss, Abingdon MD; Lola Divins, Ft Myers FL 56.84%
5.84
12
3
1
Carol Bowles, Russell ON; James Bronson, Lakeland FL 56.25%
4.38
4

Dorothy Christopher - John Christopher, Milford MI 56.18%
3.46
5

Jeanne Stevenson - Susan Sommerfeld, Melbourne FL 54.67%
4.31
6
2
Clay Dahl, Etobicoke ON; Gordon Youngwood, Potomac MD 54.30%
2.60
7

Madeleine Homes, Lutherville MD; Anne Lambdin, Winter Haven FL 54.09%
2.31
8

William Heess, Marlborough MA; Gwen Knapp, Stuart FL 53.65%
2.68
9

Lois Phillips - Joseph Phillips, Queensbury NY 53.33%
3.23
10
3
Robert Hanscomb, Prospect NS; George Rocker, Kissimmee FL 53.21%
2.42

4
Rolly Jacob, Framingham MA; Arlene Sobol, Naples FL 53.14%
1.91

5
Sandra Constantine, West Palm Bch FL; Stephen Newman, Palm Beach Gdns FL 51.75%
1.64

6
Gregory Euston - Harold Elkins, Jacksonville FL 51.70%

Wed Aft 299er Pairs
33.5 Tables

MPs A B C Names Score
6.22
1


Justine Angland - Robert Angland, Hobe Sound FL 68.94%
4.67
2
1

Myron Mensh, St Augustine FL; Ellen Mensh, St. Augustine FL 65.29%
3.06
3/4


Dottie Cook, Linville NC; Garlan Sisco, Pensacola FL 64.77%
3.06
3/4
2

Beverly Greear - Shirley Mackey, Winter Park FL 64.77%
2.21
5
3
1
Claire Chepenik - Phyllis Englinder, Winter Park FL 62.47%
1.34
6/7


Diana Walker, Winter Park FL; Joann Taylor, Maitland FL 61.93%
1.30
6/7


Peter Droeske - Joan Hadley, Brantford ON 61.93%
1.91
4

Andre Landry - Viviane Landry, Zephyrhills FL 60.23%
1.13
5

Sherry Blommell, Lakeland FL; Nancy Muller, Orlando FL 58.33%
1.19
6

Diane Linindoll - Rose Marie Paulette, San Antonio FL 57.77%
1.66

2
Wesley Powell - Yvette Powell, Carbondale CO 57.20%
1.24

3
Lee Taylor, Merritt Island FL; John Mathis, Ormond Beach FL 55.68%
0.93

4
Ronald Boyers, Casselberry FL; Marsha Wicks, Longwood FL 54.34%
0.74

5
Joshua Baiel, Wheatfield IN; Peter Lifland, Pasadena CA 52.46%
0.52

6
James Sullivan, Naples FL; Connie Sullivan, Grand Beach MI 52.27%

Wed Eve 299er Pairs
12.5 Tables

MPs A B C Names Score
3.25
1
1

Dottye McCain, Orlando FL; Joe McCain, Birmingham AL 62.92%
2.44
2


Charles Wheeler - Lynn Wheeler, Miami FL 61.90%
1.83
3
2

Joann Moore, St Simons Isl GA; John Antonio, Davenport FL 59.86%
1.63
4


Richard Tompkins - Elizabeth Tompkins, Vero Beach FL 57.14%
1.03
5


Joseph Ripley Jr - Arthur Patton, Jacksonville FL 56.13%
1.20
6
3

Andre Landry - Viviane Landry, Zephyrhills FL 55.95%
1.37
4
1
Holly Watt, Bath ON; James Watt, Largo FL 55.36%
0.82
5

Beverly Greear - Shirley Mackey, Winter Park FL 53.27%
1.03

2
Louise Borsoi - Barbara Martin, Orlando FL 48.51%

Wed Eve Swiss Teams
68 Tables

MPs A B C Names Score
11.20
1


Tony Kasday - John Atlee Macgregor, Miami FL; Eddie Wold - Robert Morris, Houston TX 65.00
8.65
2
1

Marcia Wasserman - Vicki Coward - Carl Wasserman, Jacksonville FL; John Reeve, Neptune Beach FL 62.00
6.30
3


Curtis Cheek, Las Vegas NV; Jeff Meckstroth, Tampa FL; Reanette Frobouck, Vero Beach FL; Allan Graves, Barnet VT 61.00
3.64
4/6


Tania Reyes Hiller, Shrub Oak NY; Henry Nelson, Zelienople PA; Walter Smith, West Sand Lake NY; Sidney Golub, West Palm Beach FL 58.00
3.64
4/6


Robert Brent, Venice FL; Rick Kaye, Bingham Farms MI; John Russell, North Barringto IL; Valentin Kovachev, Stony Brook NY 58.00
3.64
4/6


Donald Sondergeld, Hubbardton VT; Catherine Chell, Ottawa ON; Jim Hansell - Linda Hansell, Chapel Hill NC 58.00
1.99
7


Tony Petronella, North Kingstown RI; Daniel Colatosti - Carolyn Sessler, Boca Raton FL; Elaine Katzman, Boynton Beach FL 57.00
5.00
2/4
1/2
Janice Greene - Cherie Everett - Paula Hallam, Vero Beach FL; Gina Campbell, Buffalo NY 55.00
5.00
2/4

Michael Hunt - Ibrahim Ghorayeb - Janet Larson - Suzanna Schenk, Naples FL 55.00
5.00
2/4
1/2
Martha Marlow - Peter Fleischner, Osprey FL; Judith Loeb - Ronald Loeb, River Edge NJ 55.00
2.74
5

James Schorner - Judith Schorner, Vero Beach FL; Barry Segal - Casey Segal, Boynton Beach FL 50.00
2.69
6/7
3/4
Linda Coons, Wheaton IL; Sara Berendt, Sanibel Island FL; Judith Johnson, Pt Charlotte FL; Patricia Peck, Mt Sterling KY 49.00
2.69
6/7
3/4
Peter Droeske - Joan Hadley, Brantford ON; Pat Brand - Martin Brand, Aventura FL 49.00
1.73

5
Cyril Pierce - Marlene Pierce, Palm Bch Grdns FL; Linda Teitelbaum - Myron Teitelbaum, Glen Cove NY 45.00
1.30

6
Anna Maxcine Thacker - Jonelle Jones, Palm Coast FL; Linda Kitts - Linda Hait, St Augustine FL 44.00

Wed EVE Side Series Pairs
20.5 Tables

MPs A B C Names Score
4.12
1/2


Robert Ezell, Palm Bay FL; Georgeanne Bender, Cocoa Beach FL 60.88%
4.12
1/2


Mike Cappelletti Sr, Alexandria VA; Amanda Carter, Arlington VA 60.88%
2.64
3


Pat Peterson, Hernando FL; Sharron Rosenberg, Lecanto FL 60.85%
3.79
4
1
1
Joy Sisk - Deborah Gregory, Madisonville KY 59.72%
1.87
5


Jack Wilson, Sebastian FL; Mariangela Risso, Vero Beach FL 59.43%
2.84
6
2
2
Jerry Parker, Crystal River FL; Anna Rieiff, Noertzange L-33 Luxembourg 58.10%
2.13
3

Barbara Wildstein - Michael Wildstein, Essex Fells NJ 56.13%
1.60
4

Thomas Margraff - Wendy Margraff, St Petersburg FL 55.45%
1.20
5

Rozanna Frankovitz, Fishers IN; Phyllis Bayt, Carmel IN 55.08%
0.90
6

Carol Braten - Judith Back, White Plains NY 54.44%
1.70

3
Betty Ost - Zada Moyer, Homosassa FL 54.40%
1.28

4
David Seares, Melbourne FL; David Begin, West Melborne FL 53.70%
0.96

5
Edward Hoffer - Pamela Hoffer, Marion MA 51.39%
0.72

6
Beverly Ellars, Winter Park FL; Linda McEwan, Orlando FL 51.16%

Wed EVE Strat Open Pairs
41.0 Tables / Based on 83 Tables

MPs A B C Names Score
27.66
1


Philip Altus - Muriel Altus, Tampa FL 61.22%
20.75
2


Hans Jacobs, Downsview ON; Kathy Newman, West Bloomfield MI 61.14%
15.56
3


Lloyd Arvedon, Bedford MA; John Stiefel, Wethersfield CT 60.66%
11.67
4


Jane Teel - Robert Teel Jr, Birmingham AL 59.94%
9.22
5


Peter Clark, Ottawa ON; Julie Zhu, Vero Beach FL 59.78%
9.15
6
1

Richard Treu - Ruth Treu, Endicott NY 59.43%
6.92
7


Mark Epstein - Roberta Epstein, Las Vegas NV 59.21%
6.15
8


Diane Graese, Las Vegas NV; Martin Caley, Montreal QC 58.41%
5.53
9


Linda Smoak - J Fletcher Smoak, Roanoke VA 58.33%
6.86
10
2

John Ide, Carson City NV; Dave Hoffman, Oronoco MN 58.17%
4.61
11


Sally Strul, Delray Beach FL; Jo Morse, Palm Bch Gdns FL 58.01%
4.26
12


Linda McGarry - Dennis McGarry, Stuart FL 57.21%
3.95
13


J Mark Siegrist, Gloucester ON; Edward Zaluski, Ottawa ON 56.73%
3.69
14


Gen Geiger - Chris Niemann, Sarasota FL 56.31%
3.46
15


Rita Ellington, Traverse City MI; Haig Tchamitch, Scottsdale AZ 56.25%
3.25
16


Jan Vandersluis - Helen Vandersluis, No Palm Beach FL 55.92%
3.07
17


Jack Brawner Jr - Jacquie Brawner, Madeira Beach FL 55.69%
5.15
18
3

Frank Page - Fayrene Miller, Palm Bay FL 55.05%
3.86
4

Robert Smink - Marjorie Smink, Newtown Sq PA 54.65%
3.05
5

Mona Watson - Lolita Beaman, Ocala FL 52.80%
2.66
6/8

John Memory, Hendersonville NC; James Muller, Orlando FL 52.72%
2.66
6/8

Ted Poritz - Carol Poritz, West Palm Beach FL 52.72%
2.31
6/8

Allan Roderiques - Lois Belliveau, Lynn MA 52.72%
4.95

1
Dennis Feuer - Abbie Feuer, No Palm Beach FL 52.16%
3.71

2
Marsh Macmillan - Lois Macmillan, Endicott NY 51.72%
2.78

3
Susan Buckley-Holland - Joye Stonestreet, Melbourne FL 49.92%
2.09

4
R Jane Witte - Dee Cassidy, Jasper IN 49.23%
2.14

5
Henry Hood, Lady Lake FL; Jane Dulieu, The Villages FL 47.68%
1.41

6
Colleen Ward-Lucas - Wayne Lucas, Peterborough ON 46.96%

Wed/Thurs KO - Bracket
14 Tables

MPs Rank Names
55.44
1
Mike Cappelletti, Winter Park FL; Joel Wooldridge, Williamsville NY; Thomas Carmichael, Kennesaw GA; David Grainger, Etobicoke ON
38.81
2
Sheila Ekeblad, Providence RI; Russell Ekeblad, Portsmouth RI; Michael Seamon, Hollywood FL; Matt Granovetter - Pamela Granovetter, Cincinnati OH
22.18
3/4
Glenn Eisenstein, New York NY; Nancy Katz, Carolina PR; Lynda Nitabach, N Plainfield NJ; John Solodar, Palm Beach Gdns FL
22.18
3/4
Susi Ross - Harry Ross, Winter Spgs FL; Diane Vaughan - Worth Vaughan, Madison WI

Wed/Thurs KO - Bracket 2
16 Tables

MPs Rank Names
32.39
1
Craig Hemphill, Jacksonville FL; Nancy Mitchell, Fleming Island FL; Raphael Schreiber - Melvyn Klein, Tallahassee FL
22.67
2
Jean Lieberman, Tampa FL; Harris Jacobs, Worcester MA; Steven Cohn, Clearwater FL; Ronald Small, Ocean City NJ
12.96
3/4
Paul Fireman - Phyllis Fireman, Chestnut Hill MA; Shannon Cappelletti, Hollywood FL; Robert Todd, Tallahassee FL; Jesse Stern, Lutz FL; Jourdain Patchett, Sarasota FL
12.96
3/4
Jean Seward, Venice FL; Ann Rhode - Carolyn Holcomb, Englewood FL; Marietta Huggard, Sarasota FL

Wed/Thurs KO - Bracket 3
12 Tables

MPs Rank Names
21.28
1
Scott Hiller, Marshall MN; Raymond Depew - Judith Argento, Kingston PA; Marie Anzilotti, Wilmington DE
14.90
2
Ann Turner - Janet Laudenslager, Nokomis FL; Dale Freeman, Englewood FL; Harriet Brent, Venice FL
8.51
3/4
Gerry Kuttas, Ocala FL; Terry Mangold - Ted Defilippo, Lecanto FL; Steve Brower, Summerfield FL
8.51
3/4
Agnes Smith, Orange Park FL; Ronnie Malasky, Longboat Key FL; Alice Wegman, Bethesda MD; Robert Trowbridge Jr, Ponte Vedra FL

Wed/Thurs KO - Bracket 4
13 Tables

MPs Rank Names
19.89
1
Sellers McKee, Jupiter FL; Elliot Slavis, West Palm Bch FL; Carolyn Fryar, Palm Beach Gdns FL; J C Meyers, New York NY
13.92
2
Perry Poole - Martha McGhee, Maitland FL; Susan Rowley, Orlando FL; Elizabeth Harris, Auburndale FL
7.96
3/4
Robert Beckwith - Audrey O'Connor - Alice Van Hoesen - Janice Hannsz, Naples FL
7.96
3/4
James Bridges, Penfield NY; Gail Lambacher, Oakville ON; Joan Soifert - John Marskell, Mississauga ON

Wed/Thurs KO - Bracket 5
16 Tables

MPs Rank Names
18.94
1
Diane Howard, N Sioux City SD; Marjorie Boldus, Tarpon Spgs FL; Paul Hassett, Palm Harbor FL; G Kissel, Clearwater FL
13.26
2
Cliff Pleatman, Cincinnati OH; V Netherwood - A Netherwood, Loveland OH; Daryl Drew, Homosassa FL
7.58
3/4
Jennifer Rogers - W David Rogers Jr, Longwood FL; Patricia Estes, Maitland FL; Linda Edwards, Orlando FL
7.58
3/4
Jim Lyle - Judy Lyle - Richard Polangin - Amy Peterson-Reznik, Tallahassee FL

Wed/Thurs KO - Bracket 6
16 Tables

MPs Rank Names
16.62
1
Loughlin Black - Ardean Black - Henry Poe - Robert Buccino, Lakeland FL
11.63
2
John Reitz - Kim Krongelb, Orlando FL; Patricia Poitras - James Poitras, Narcoossee FL
6.65
3/4
Joan Renzoni, Palm City FL; Dorri Goldgehn - Mickey Goldgehn, Chicago IL; Nancy Laurie, Toronto ON
6.65
3/4
Juha Kokko - Nancy Kokko, Cashiers NC; Walter Carlson - Charlene Carlson, Sarasota FL

Wed/Thurs KO - Bracket 7
16 Tables

MPs Rank Names
14.02
1
Thomas Eidson, Atlanta GA; Courtney Stephens, Greensboro GA; William Marks, Roswell GA; Douglas Roberts, Woodstock GA
9.81
2
Nancie Flaxman - Margie Brooke, Boca Raton FL; Lynne Seffren, Delray Beach FL; Olivia Shapiro, Highland Park IL
5.61
3/4
Karen Oppert - Donald Oppert, Ormond Beach FL; Wayman Rossman - Peggy Rossman, Melbourne Beach FL
5.61
3/4
Robert Barlow, Lebanon NJ; Marc Lipman, Green Brook NJ; Marilyn Grant, Punta Gorda FL; Grace Charron, Bradenton FL

Wed/Thurs KO - Bracket 8
16 Tables

MPs Rank Names
12.77
1
John Ridenour - Gloria Ridenour, Flagler Beach FL; Roger Koehler, Holly Hill FL; Carleton Cunningham, Daytona Beach FL
8.94
2
Joan Besley, Winter Park FL; Lynne Puder - Brett Rouch, Orlando FL; Suzy O'Connor, Sanford FL
5.11
3/4
Marilyn Cohen - Elizabeth Nelson, Palm Bch Gdns FL; Ruth Ziff - Linda Silverberg, West Palm Bch FL
5.11
3/4
Nancy Driscoll - Bruce Baxter - Penny Nelson, Naples FL; Claire Buete, Marco Island FL

Wed/Thurs KO - Bracket 9
16 Tables

MPs Rank Names
11.93
1
Linda Schofield - Letitia Stallard, Winter Park FL; Susan Woodman, Orlando FL; Sharon Shaffer, Debary FL
8.35
2
Kathleen Raney - Regina Doernbach - Dahlia Penachio - Carol Ditosti, Naples FL
4.77
3/4
Donna Benoy - Clyde Benoy III, Daytona Beach FL; Gloria Zobel - Debbie Keyser, Heathrow FL
4.77
3/4
Jerry Bergstein - Renee Bergstein, North Venice FL; Julian Perez, Deltona FL; M Patricia Hays, Ormond Beach FL

Wed/Thurs KO - Bracket 10
16 Tables

MPs Rank Names
11.08
1
Earl Landrum - Sally Landrum, Marion IN; Harry Hammerly - Lorraine Hammerly, Naples FL
7.76
2
Doris Trowbridge, Fort Myers FL; Nancy Eschedor - Rita Artwohl, Ft Myers FL; Mary Walser, Saint Paul MN
4.43
3/4
Barbara Mahaffey, Oviedo FL; Jane Horton, Orlando FL; Kathy Boyd, Casselberry FL; Linda Thomas - Maryann Soinski, Winter Park FL
4.43
3/4
Susan McGinnis, Mt Dora FL; Gerald Fields - Marilyn Porter, Tavares FL; Ron Hutchins, Leesburg FL; Dianne Arman, Brighton MI

Wed/Thurs KO - Bracket 11
16 Tables

MPs Rank Names
9.16
1
Charles Dean - William McClain - David Melvin, Lexington KY; Ralph Scearce, Bonita Springs FL
6.41
2
Paul Hatten Jr - Dell Hatten - Joan Cadden - Thomas Cadden, Vero Beach FL
3.66
3/4
Joan Sackman - Geoffrey Sackman - Ellen Blais - Ruth Weber, St Augustine FL
3.66
3/4
Kathleen Catanzaro - Marilyn Crockett-Marion - Jody Connors, Vero Beach FL; Joanne Dorey, Woodbury NJ

Wed/Thurs KO - Bracket 12
16 Tables

MPs Rank Names
6.00
1
David Moed - Barbara Moed - Elly Stack - Gerald Stack, Lake Worth FL
4.20
2
Carol Miller - Paul Miller, Livingston NJ; Linda Jacobson, Mequon WI; Mitchell Jacobson, McQuon WI
2.40
3/4
Ray Albrecht - Pat Albrecht, Murfreesboro TN; Rhonda Duffy, Boynton Beach FL; Mary Ann Colvin, Lake Mary FL
2.40
3/4
John Robey, Winchester TN; David Hagist, Atlantic Beach FL; Carole Beris, Boca Raton FL; Elaine Gebel, Morris Plains NJ

Return to Index Page

Go to Thursday Results