June 28-July 4, 2011

Tuesday

Pair Game Recaps:  Aft  Eve
Hand Records:  Morning  Evening

Tuesday AFT Charity Pairs
15.0 Tables

MPsABCNamesScore
5.83
1
1
1
Burton Birnbaum - Joel Morris, Lake Worth FL65.06%
4.37
2


William Rauld, Pembroke Pines FL; Joyce Klein, Tamarac FL64.90%
3.28
3


David Rogers, Pinehurst NC; Juan Castillo, Fort Lauderdale FL63.30%
2.46
4


Martin Robins, Coral Springs FL; Charlene Predmest, Delray Beach FL62.34%
2.04
5


Les Bart - Gloria Bart, Bradenton FL60.42%
3.10
6
2

Richard Mougalian - Susan Mougalian, Venice FL57.21%
2.32
3
2
Edward Listengart - Mark Needle, Boca Raton FL56.57%
1.74
4
3
Linda Burke, Palm Bch Gdns FL; Elaine Lazarus, Palm Beach Gard FL54.17%
1.38
5
4
Al Diamond, Boynton Beach FL; Marilynn Braeman, Delray Beach FL53.69%
0.99
6
5
Karen Sloan - Jerry Rifkin, Boca Raton FL53.21%

TUE Win An Entry Pairs
9.0 Tables

MPsABCNamesScore
2.88
1


Martin Robins, Coral Springs FL; Richard Gross, Boca Raton FL69.91%
2.28
2
1

Peter Jargowsky, Ft Lauderdale FL; Junping Sun, Davie FL66.67%
1.97
3
2
1
Margaret Ponda - Shirish Ponda, Tamarac FL61.34%
1.22
4


Sharon Jabbour - Shirley Presberg, Boca Raton FL59.26%
0.91
5


Harriet Eaton Morris, Miami FL; Linda Epstein, Delray Beach FL54.17%
1.48
3
2
Kevin Kurtz, Boca Raton FL; Jodi Coren, Delray Beach FL49.77%
0.96
4

Cass Paley Jr, Pembroke Pines FL; James Pekarek, Hollywood FL47.92%

Tue-Wed KO Bracket I
10 Tables

MPsRankNames
37.67
1
Kevin Bathurst - Judith Bianco, New York NY; Justin Lall, Dallas TX; Lapt Chan, Forest Hills NY
26.37
2
Sheila Ekeblad, Providence RI; Michael Seamon, Dania FL; Ron Smith, San Francisco CA; Richard Coren, Delray Beach FL; Marc Jacobus, Las Vegas NV
15.07
3/4
Mark Gordon, Purchase NY; Pratap Rajadhyaksha, Venice FL; David Berkowitz, Boca Raton FL; Alan Sontag, Gaithersburg MD
15.07
3/4
Les Bart - Gloria Bart, Bradenton FL; Pamela Granovetter - Matt Granovetter, Cincinnati OH

Tue-Wed KO Bracket 2
11 Tables

MPsRankNames
13.62
1
Marianne Claysmith, St Augustine FL; Barbara Tate, Plantation FL; Betty Triliegi, Richfield MN; Bjorgvin Kristinsson, Minneapolis MN
9.53
2
Candy Shedden - Bobbie Ruff - Anna Stupak, Boca Raton FL; Frank Cushman, West Palm Bch FL
5.45
3/4
Ruth Ronan - Alice McMullin - Y Newman, Boca Raton FL; R Kozminsky, Pompano Beach FL
5.45
3/4
Norman Samuels - Sheila Tenenblatt - Marlene Bluestone, Lake Worth FL; Dolores Grossman, Wellington FL

Tue-Wed KO Bracket 3
16 Tables

MPsRankNames
11.21
1
Daniel Jacobson - I Klein, Lake Worth FL; Marilyn Goldstein - Erwin Goldstein, West Palm Beach FL
7.85
2
Carl Waxman, Delray Beach FL; David Pomerantz, Boynton Beach FL; Judy Krueger - Donna Wasser, Naples FL
4.48
3/4
Lynda Patten - Jean Boyd - Shirley Wiglesworth, Plantation FL; Susan Cusimano, Cooper City FL
4.48
3/4
Lorraine Papineau - Janet Smits - Judy Calley - Suzanne Rivett-Peterson, Sebastian FL

Return to Index Page

Go to Wednesday Results