June 28-July 4, 2010

Monday

Pair Game Recaps:  Aft  Eve
Hand Records:  Aft  Eve

Mon AFT Strat Charity Prs
11.0 Tables

MPsABCNamesScore
4.90
1


Matt Granovetter - Pamela Granovetter, Cincinnati OH71.30%
3.68
2


Martin Robins, Coral Springs FL; Bella Ionis-Sorren, Ft Lauderdale FL63.37%
2.76
3


Richard Gross, Boca Raton FL; Julie Zhu, Vero Beach FL60.16%
3.74
4
1
1
Sandra Juhansoo, Boca Raton FL; Eva Newermann, Delray Beach FL59.38%
2.81
5
2

Jo Anne McDowell, Pembrook Pine FL; Betty Battles, Pembroke Pines FL58.42%
1.23
6


William Rauld, Pembroke Pines FL; Joyce Klein, Tamarac FL55.50%
2.10
3
2
Juliette Symehowicz - Jean Symehowicz, Aventura FL54.95%
1.58
4
3
Ursula Husgen, Fort Lauderdale FL; Elinor Fitzpatrick, Pompano FL53.33%
1.18
5
4
Gerald Stone, Boynton Beach FL; Betty Besser, Boca Raton FL51.85%

Win-An-Entry Pairs
11.0 Tables

MPsABCNamesScore
3.19
1


John Lewis, Ft Lauderdale FL; John Griscom, Boca Raton FL67.56%
2.39
2


Cameron Doner, Richmond BC; Brenda Jacobus, Las Vegas NV60.16%
1.79
3


Martin Robins, Coral Springs FL; Bella Ionis-Sorren, Ft Lauderdale FL59.61%
1.35
4


Douglas Kramer - Carol Clifford, Miami FL58.17%
1.01
5


Harvey Hoffenberg, Wilton Manors FL; Jennylee Mealer, Sunrise FL57.99%
2.43
6
1

Robert Barlow - David Barlow, Lebanon NJ57.64%
2.12
2
1
Barbara Altomare - Richard Altomare, Boca Raton FL53.38%
1.37
3

Carmela Knauer, N Miami Beach FL; Mindy Aiken, Aventura FL52.46%
1.03
4

Jean Spector, Tamarac FL; Steven Andrews, Ft Lauderdale FL50.55%
1.59

2
Pam Anderson, Boynton Beach FL; Rebbeca Miller, Highland Beach FL49.88%
1.19

3
Daniel Jacobson, Lake Worth FL; Kevin Kurtz, Boca Raton FL47.48%

Mon-Tue KO Bracket 1
9 Tables

MPsRankNames
29.47
1
Richard Coren, Delray Beach FL; Marc Jacobus, Las Vegas NV; David Berkowitz, Boca Raton FL; Stan Tulin, Highland Beach FL
20.63
2
Sheila Ekeblad, Providence RI; Matt Granovetter - Pamela Granovetter, Cincinnati OH; Michael Seamon, Dania FL; Shannon Cappelletti, Dania Beach FL
11.79
3/4
Sedat Nassi - David Reiter, Hollywood FL; Eugene Davidson - Lita Talus, Boynton Beach FL; Linda Epstein, Delray Beach FL; Sharon Meng-Horton, Dade City FL
11.79
3/4
Ghassan Menachi, Fabreville QC; Jacqueline Lowy - Linda Green - Sheila Theodore, Delray Beach FL; Martin Singer, N Caldwell NJ

Mon-Tue KO Bracket 2
11 Tables

MPsRankNames
11.92
1
Tom Gero, Weston FL; Pauline Vogel, Lauderhill FL; Edith Mishkin - Bingul Malmberg, Melbourne FL
8.34
2
Roberta Birdt - Gerri Dubin, Delray Beach FL; David Moed - Barbara Moed, Lake Worth FL
4.77
3/4
William Shelley, Delray Beach FL; Albert Shore - Toby Tamarkin - Joan Soloff, Boca Raton FL
4.77
3/4
Muriel Schantz - Jerry Schantz, Boynton Beach FL; Dave Rothfarb - Ruth Rothfarb, Roswell GA

Mon-Tue KO Bracket 3
9 Tables

MPsRankNames
8.40
1
Wendy Fogelman - Lee Rutenberg - Andrea Neidich, Boca Raton FL; Gloria Starr, Delray Beach FL
5.88
2
Seena Spering - Carole Holzwasser - Norman Tafet - Linda Tafet, Boca Raton FL
3.36
3/4
Eileen Gottsegen - Bobbie Ruff - Herbert Cohen - Lee Greenstein, Boca Raton FL
3.36
3/4
Andrew Perkins Sr, Bradenton FL; Joan Hardie, University Park FL; Claire Belfer - Phyllis Jaffe, Delray Beach FL

Return to Index Page

Go to Tuesday Results