June 30-July 6, 2008

Monday


Monday AFT Charity Pairs
12.0 Tables

MPs A B C Names Score
5.13
1


Martin Robins, Coral Springs FL; Julie Zhu, Vero Beach FL 67.22%
4.13
2
1
1
Charlotte Gold-Farber - Richard Miller, Boynton Beach FL 66.12%
3.10
3
2

Lee Greenstein, Boca Raton FL; Fina Cruz, Key Biscayne FL 60.42%
2.32
4
3

Syma Kasdin, Wellington FL; Jennie Sernaker, Hypoluxo FL 59.46%
1.80
5
4

Samuel Jones, Portland OR; John Whitcomb, Sarasota FL 56.48%
1.29
6


Marshall Hall, Boca Raton FL; Ed Schulte, Tampa FL 55.32%
1.31
5

Elizabeth Nelson, Palm Bch Gdns FL; Ruth Ziff, West Palm Bch FL 55.09%
1.94
6
2
Joanne Kline, Tamarac FL; Deborah Gilman, Boca Raton FL 54.25%
1.45

3
Madeleine Evansky, Boynton Beach FL; Margie Brooke, Boca Raton FL 51.36%
1.14

4
Henry Karp - Joan Karp, Plantation FL 46.76%
0.82

5
Polly Langbort - Arlene Shallan, Boca Raton FL 46.30%

Mon Eve Win An Entry Pair
10.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.03
1


Martin Robins, Coral Springs FL; Charlene Predmest, Delray Beach FL 65.97%
2.27
2


John Griscom, Boca Raton FL; John Lewis, Ft Lauderdale FL 65.05%
1.70
3


Judi Radin, New York NY; Stacy Jacobs, Hinsdale IL 62.04%
1.28
4


William Budd, Deerfield Beach FL; Rich Waugh, Pompano Beach FL 59.26%
1.06
5


Shirley Presberg - Susan Cohen, Boca Raton FL 54.40%
2.58
6
1

Rhoda Apple, Boca Raton FL; Ruth Aaronson, Sunrise FL 53.94%
1.94
2

Kevin Kurtz - William Turner, Boca Raton FL 53.47%
1.45
3

Juliette Symehowicz - Jean Symehowicz, Aventura FL 53.24%
1.09
4

Steven Preston, Ft Lauderdale FL; Jesse Laird, Pembroke Pines FL 48.38%
0.82
5

Rachel Sommer, Lake Worth FL; Raymond Sommer, Dover NH 48.15%

Mon-Tue KO Bracket 1
8 Tables

MPs Rank Names
30.66
1
John Diamond, Boca Raton FL; Bernie Chazen, Lake Worth FL; Richard Coren, Delray Beach FL; Geoff Hampson, Las Vegas NV
16.25
2
John Black, Fort Lauderdale FL; Morton Karper - Edward Swell - Alan Darman, Boca Raton FL; Eugene J. Grathwohl, Niles MI

Mon-Tue KO Bracket 2
16 Tables

MPs Rank Names
17.05
1
Samuel Rosen, Bal Harbour FL; Allen Bozek, Ft. Lauderdale FL; J Phillips, Plantation FL; Elizabeth Kros, Fort Lauderdale FL
11.94
2
Karen Fabel - Bea Manopla - Juliette Kaplan, Boca Raton FL; David Doretsky, Plainview NY
6.82
3/4
Peter Hotchkiss, Fort Lauderdale FL; Jaime Dornbusch - Francisco Bernal, Miami FL; Elliot Slavis, West Palm Bch FL
6.82
3/4
Arthur Cohen - Robert Goldberg, Ft Lauderdale FL; Myra Walters, Aventura FL; Brayton Walters, N Miami Beach FL

Mon-Tue KO Bracket 3
16 Tables

MPs Rank Names
11.59
1
Scot Bennett - James Gordon, Hollywood FL; Steven Schwartz, Aventura FL; Alexander Rosenfeld, Hallandale FL
8.11
2
Joel Stieglitz, Wellington FL; Zachary Goldman, Boynton Beach FL; Carol Greaton, Jupiter FL; Matthew Deen, Deerfield Beach FL
4.64
3/4
Gerald Kanter, Edina MN; Len Heller, ; James Halperin - Adrienne Halperin, Delray Beach FL
4.64
3/4
William Shelley, Delray Beach FL; Penny Nelson - Bruce Baxter, Naples FL; Claire Buete, Marco Island FL