Tuesday


Tuesday Morning Side
3.0 Tables

MPs A B C Names Score
1.97
1
1

Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL; Julie Zhu, Vero Beach FL 60.42%
1.97
2
2
1
Joan Mitchell - Jean Kay, Vero Beach FL 60.00%
1.48

2
Harold Feuser - John Piljan, Naples FL 50.00%

Side Game Series I
8.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.73
1
1

Sandi Dhital - James Mabry, Orlando FL 62.50%
2.05
2


Sue Shane, Palm Beach Gdns FL; Sanda Enciu, Givataim 53106 Israel 60.83%
2.05
3
2

Anita Sherman - Sandy Sherman, Boca Raton FL 60.00%
2.12
4
3
1
Rosemary Di Carlo, Boca Raton FL; R Kozminsky, Pompano Beach FL 55.83%
1.59
5
4

Robert Buchner, Coral Springs FL; Jorge Franco, Hollywood FL 55.00%
1.59
5
2
Adele Rappaport - Armand Rappaport, Rockville Ctr NY 53.75%
1.19

3
Richard Fein - Brenda Fein, Boynton Beach FL 52.92%

Tues Aft 199'er Pairs
7.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.26
1
1
1
Lawrence Gelman, Boynton Beach FL; Bonnie Rosen, Boca Raton FL 60.00%
1.70
2
2
2
Hilda Montalvo, Nellysford VA; Juan Montalvo, Wellington FL 59.17%
1.27
3


Clara Glassman, Delray Beach FL; Molly Akawie, Boynton Beach FL 58.33%
0.95
4
3

Phyllis Pettijohn - Melinda Hawkins, West Palm Beach FL 57.92%
0.72
5


Barbara Rosinsky - Bobbie Ruff, Boca Raton FL 57.08%

Tuesday Strat SR Pairs
32.0 Tables / Based on 31 Tables

MPs A B C Names Score
11.48
1


Barry Elitowitz, Miami FL; Carol Singer, Aventura FL 62.96%
8.61
2


Martin Robins, Coral Springs FL; Marlene Solender, Tamarac FL 61.92%
6.46
3


Myra Bast - Murray Bast, Miami FL 61.69%
4.84
4


Irving Ingwer, Aventura FL; Esther de Perczek, Hallandale FL 59.84%
3.63
5


Charlene Predmest, Delray Beach FL; Ruth Gold, Pompano Beach FL 59.38%
3.24
6


Joyce Klein - Morton Kraus, Tamarac FL 58.56%
7.08
1

Samuel Jones, Portland OR; Charles Rosenblatt, Pompano Beach FL 57.99%
5.31
2

Harold Buchman, Sunrise FL; Frank Eiferman, Delray Beach FL 56.02%
3.98
3

Roberta Birdt - Roberta Levy, Delray Beach FL 55.44%
2.99
4

John Mincher, Hallandale FL; Joseph Libman, Pembroke Pines FL 54.63%
2.91
5
1
John Moore, Bonyon Beach FL; Sally Mancusi-Ungaro, Boynton Beach FL 54.51%
1.68
6

Sylvia Landsman, Lauderhill FL; Shirley Sulcov, Delray Beach FL 53.47%
2.18

2
Louise Orr - Ethel Friedman, Lake Worth FL 51.74%
1.64

3
Marilyn Goldstein - Erwin Goldstein, West Palm Beach FL 51.62%
1.34

4
Carole Beer, Boynton Beach FL; Lois Reed, Lake Worth FL 50.46%

Tuesday Evening Side Game
9.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.88
1


Martin Robins, Coral Springs FL; Leslie Klein, Miami Shores FL 62.50%
2.73
2
1
1
Gladys McMartin - Anita Kison, Titusville FL 57.50%
2.05
3
2

Juliette Symchowicz - Jean Symchowicz, Aventura FL 56.67%
1.59
4
3

Miriam Sohn - Jane Leventhal, Boca Raton FL 53.33%
1.11
5/6
4/5

Jacqueline Levy - Cheryl Trigg, Boca Raton FL 52.08%
1.01
5/6
4/5

Barbara Sedgwick - Jon Sedgwick, Naples FL 52.08%
1.59

2
Shirish Ponda - Margaret Ponda, Tamarac FL 51.67%
1.04

3/4
Joann Krohn - Mel Krohn, Plantation FL 50.83%
1.04

3/4
Steve Singer - Gilda Singer, St Charles MO 50.83%

Tuesday Evening 199er Pai
4.0 Tables

MPs A B C Names Score
1.86
1
1

Lawrence Gelman, Boynton Beach FL; Bonnie Rosen, Boca Raton FL 66.43%
1.40
2
2

Leon Tracy, Jericho NY; Edward Listengart, Boca Raton FL 55.07%
1.05
3


Lloyd Spalter - Charlotte Spalter, 52.08%

Tues Eve Strat Open Pairs
20.0 Tables / Based on 50 Tables

MPs A B C Names Score
21.00
1


Joan Gowder - Al Cohen, Tamarac FL 62.73%
15.75
2


Linda Epstein, Delray Beach FL; John Lewis, Ft Lauderdale FL 60.53%
11.81
3


Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL; Vishnampet Vaidhyanathan, Aventura FL 58.68%
8.86
4


Ronald Schoenau - Carolyn Schoenau, Gainesville FL 57.99%
6.64
5


Michael Donnelly, Fort Lauderdale FL; Larry Auerbach, Bradenton FL 57.52%
6.20
6
1

Jan Vandersluis - Helen Vandersluis, No Palm Beach FL 56.60%
3.74
7


Julian Heicklen, Teaneck NJ; Julie Zhu, Vero Beach FL 55.32%
2.96
8


Caroline Warner - Stephen Warner, Davie FL 55.21%
4.65
2

Jerry Sanford, Pembroke Pines FL; Dolly Dellon, Tamarac FL 51.04%
3.64
3
1
Terry Golden - Arleen Golden, Atlanta GA 50.69%
2.62
4

David Berent - Shirley Gordon, Aventura FL 49.42%
2.73
5
2
Matthew Deen, Boca Raton FL; Joel Stieglitz, Wellington FL 49.19%
2.05
6
3
Dolores Grossman - Marlene Bluestone, Lake Worth FL 48.26%
1.88

4
Carol Vogt, Boca Raton FL; Stephen Locke, Delray Beach FL 47.34%

Tue Eve Swiss
14 Tables

MPs A B C Names Score
3.64
1


Robert Rosen, Delray Beach FL; Andy O'Grady, Miami FL; Bill Passell - Marlene Passell, Boynton Beach FL 100.00
2.73
2


Judith Gushner - Zeke Jabbour, Boca Raton FL; David Reiter, Hollywood FL; Sedat Nassi, Charlotte NC 96.00
2.05
3


William Bauman - Mary Short, Fort Lauderdale FL; Gloria Trinkunas, Weston FL; E Short, Miami FL 80.00
2.88
4
1

Sandi Dhital - James Mabry, Orlando FL; Kay Egner - Theodore Egner, Pompano Beach FL 78.00
2.16
5
2

William Nolan, Daytona Beach FL; Dorothy Romaine, Boynton Beach FL; Leo Melanson - Phyllis Heller, Pompano Beach FL 68.00
1.62
3

Richard Projain - Sue Projain - Ina Rae Fox - Neil Fox, Boca Raton FL 55.00
2.12
4
1
Birgitta Jones - Polly Lafon - Dorothy Lyons, Marco Island FL; Elaine Setapen, Naples FL 51.00

Tues-Wed Knockout I
9 Tables / Based on 22 Tables

MPs Rank Names
24.53
1
Claire Tornay - George Tornay Jr, Palm Beach Gdns FL; Marcia Stauber - Allan Stauber, Palm Bch Grdns FL
18.40
2
Sheila Ekeblad, Providence RI; Shannon Cappelletti - Michael Seamon, Hollywood FL; Allan Cokin, Palm Beach FL; Gary Cohler, Miami FL
12.27
3/4
John Stutz, West Palm Bch FL; Amanda Chohfi, 4100-113 Porto Portugal; Ellen Platt, Winter Haven FL; Joseph Benenati Jr., Jupiter FL
12.27
3/4
Andrew Garnett, St Petersburg FL; Virginia Gregory, Tampa FL; William Rauld, Pembroke Pines FL; T Singer, Sunrise FL

Tues-Wed Knockout II
16 Tables / Based on 21 Tables

MPs Rank Names
17.50
1
Luisana Madueno - Jaime Dornbusch, Aventura FL; Francisco Bernal, Miami Lakes FL; Elsa Castillo, Cali Colombia; Juan Castillo, Ft Lauderdale FL
13.13
2
Irwin Fine, Plantation FL; James Moran - Nancy Moran, Ft Lauderdale FL; Ruth Aaronson, Sunrise FL
8.75
3/4
Karen Fabel - Bea Manopla - Juliette Kaplan, Boca Raton FL; Gilda Preda, Palm Beach FL; Shirley Levy, Delray Beach FL
8.75
3/4
Jackie Spezza, Singer Island FL; La Vonne Hawley - Leslie Higgins, West Palm Bch FL; Claire Stern, West Palm Beach FL

Tues-Wed Knockout III
15 Tables

MPs Rank Names
12.07
1
Audrey Rice - A Danziger - Karen Eisner - Nancy Glosser, Miami FL
9.05
2
Adele Hast - David Hast, Boca Raton FL; Phyllis Sutch - Marti Masley, Stuart FL
6.04
3/4
Gloria Trinkunas - Kathy Berman, Weston FL; Hazel Greenberg, Fort Lauderdale FL; Allan Greenberg, Ft Lauderdale FL; Elliot Slavis, West Palm Bch FL
6.04
3/4
Phyllis Binder - Rose Levenson - Bernice Rosenzweig - Iris Silverman, Boca Raton FL