Monday


Mon Aft Charity Pairs
24.5 Tables

MPs A B C Names Score
8.17
1


Les Bart - Gloria Silverman Bart, Bradenton FL 63.66%
6.13
2


Michael Donnelly, Fort Lauderdale FL; Larry Auerbach, Bradenton FL 61.81%
4.60
3


Lita Talus - Elaine Katzman, Boynton Beach FL 59.95%
5.51
4/5
1
1
Joan Brown, Atlantis FL; Linda Clayton, N Palm Beach FL 58.33%
3.02
4/5


Barbara Mackle, Boca Raton FL; Edna Zohar, Boynton Beach FL 58.33%
1.94
6


Jack Jones, Pompono Beach FL; Juliette Zophres, Plantation FL 58.07%
4.13
2

Sue Projain - Richard Projain, Boca Raton FL 55.56%
3.10
3

Constance Sackville, Vero Beach FL; Leonard Schiff, Lake Worth FL 55.32%
2.51
4
2
Marsha German, Sunrise FL; Gwen Saunders, Miami FL 55.21%
1.88
5
3
Stephen Schmetz - Diane Schmetz, Boca Raton FL 54.63%
1.31
6

Karl Schwalbe - Neil Kopf, Boca Raton FL 54.17%
1.41

4
Terry Gerber - Hilda Turchin, Delray Beach FL 53.24%
1.77

5
Joan Karp - Henry Karp, Plantation FL 51.62%
0.94

6
Robert Merrill, Ft Lauderdale FL; Samuel Smith, Miami FL 51.16%

Mon Eve W A E Pairs
11.0 Tables

MPs A B C Names Score
3.19
1
1

Joyce Dennis, Fairborn OH; Patricia Hoffman, Beavercreek OH 65.05%
2.39
2


Les Bart - Gloria Silverman Bart, Bradenton FL 60.88%
2.16
3/4
2

Rachel Sommer, Lake Worth FL; Raymond Sommer, Dover NH 59.26%
1.57
3/4


Michael Donnelly, Fort Lauderdale FL; Larry Auerbach, Bradenton FL 59.26%
2.27
5
3
1
Isadore Silverman - Jeanne Boardman, Tampa FL 57.64%
1.22
6
4

Phyllis Heller - Leo Melanson, Pompano Beach FL 54.17%
1.17
5/6

Shirley Levy - Morris Dashefsky, Delray Beach FL 52.08%
1.70
5/6
2
Alan Brostoff - Judy Brostoff, Boca Raton FL 52.08%
1.28

3
Judith O'Donnell, Wellington FL; Rafael Castro, Boynton Beach FL 48.38%
0.96

4
Arleen Golden - Terry Golden, Atlanta GA 47.45%

Open KOs Brkt I
11 Tables / Based on 26 Tables

MPs Rank Names
27.60
1
Billy Cohen, Encinitas CA; D Thomas, West Palm Beach FL; Bronia Jenkins, Vero Beach FL; Linda Perlman, Lake Park FL
20.70
2
Marshall Hall, Boca Raton FL; Janice Seamon-Molson, Hollywood FL; Ed Schulte, Tampa FL; Joseph Godefrin, Sarasota FL
13.80
3/4
A Weissenberg, Palm Beach Gdns FL; Roger Coffman - Norbert Sax - Jerry Barson, West Palm Beach FL
13.80
3/4
Judith Gushner - Zeke Jabbour, Boca Raton FL; David Reiter, Hollywood FL; Sedat Nassi, Charlotte NC

Open KOs Brkt II
12 Tables / Based on 21 Tables

MPs Rank Names
19.72
1
Elizabeth Kros, Fort Lauderdale FL; J Phillips, Plantation FL; Steven Preston, Ft Lauderdale FL; David Rogers, Wilton Manors FL
14.79
2
Lynda Shourds, Miami Springs FL; Jody Ledford, Miami FL; David Babcock, Coral Gables FL; David Kunstler, Coconut Grove FL
9.86
3/4
Jack Jones, Pompono Beach FL; Juliette Zophres, Plantation FL; Ronnie Ray - Lorraine Ray, Hollywood FL
9.86
3/4
Bertha Riley - Sherman Salovitz - Rosalie Sherman - J Marvin Teperow, Boca Raton FL

Open KOs Brkt III
11 Tables / Based on 16 Tables

MPs Rank Names
14.08
1
Helene Feingold - Gloria Ezrin, Aventura FL; Larry Kroll, Fort Lauderdale FL; Arthur Cohen, Ft Lauderdale FL
10.56
2
Howard Fink - Rose Fink, Aventura FL; Emily Myers - Richard Myers, Lake Placid FL
7.04
3/4
James Gordon - Scot Bennett, Hollywood FL; Evelyn Rodriguez, Miami FL; Isaac Bekerman,
7.04
3/4
Ruth Ronan - Lila Rose Klein - Marcia Regent, Boca Raton FL; Melvin Smith, Delray Beach FL

Open KOs Brkt IV
15 Tables

MPs Rank Names
12.11
1
Barbara Waters - Harriet Berlin - Barbara Marion - Marcia Ross, Boca Raton FL
9.08
2
Stephen Schmetz - Diane Schmetz, Boca Raton FL; Marlene Virshup - Jeane Heller, Lake Worth FL
6.06
3/4
Maurice St. Pierre, Fort Lauderdale FL; George Titus, Plantation FL; Ian Grant, Nokomis FL; Peter Ewald, Wilmington NC
6.06
3/4
Candace Shedden - Sandra Parker - Margaret Bernstein - Frank Cushman, Boca Raton FL; Richard Akerib, Delray Beach FL