Saturday


Saturday Compact KO I
11 Tables / Based on 23 Tables

MPs Rank Names
12.65
1
David Rosenblatt - Marc Spellman, Miami FL; Freerk Polling, Palm Beach Gdns FL; Henry Meyer, Indn Riv Shrs FL
9.49
2
Aubrey Strul, Delray Beach FL; Bob Jones, Hypoluxo FL; Gaylor Kasle, Boca Raton FL; Lewis Finkel, Jupiter FL
6.96
3
Herbert Kassner - Alan Darman, Boca Raton FL; Stephen Warner, Davie FL; Eugene J. Grathwohl, Niles MI
5.69
4
Jay Cohodes, Sunrise FL; Michael Wolf, Coral Springs FL; Jim Russell - Larry Auerbach, Bradenton FL

Saturday Compact KO II
16 Tables / Based on 20 Tables

MPs Rank Names
8.87
1
Miles Thomson, Cape Coral FL; Bee Hallett, Fort Myers FL; Jody Ledford, Miami FL; Jerry Warren, N Ft Myers FL
6.65
2
Theodeore Catino - Marlene Catino - June Haimes - Alvin Haimes, Delray Beach FL
4.88
3
Jack Blodinger - Stella Blodinger - Neil Fox - Ina Rae Fox, Boca Raton FL
3.99
4
James Garnher - Shirley Levy, Delray Beach FL; Barry Patten - Marcia Regent, Boca Raton FL

Saturday Compact KO III
12 Tables

MPs Rank Names
5.43
1
Joesph Katri - Judite Katri, Coral Gables FL; Hannah Chartor - A Danziger, Miami FL
4.07
2
John Wilson - Sue Marshman, Venice FL; Margaret Tominosky, No Venice FL; Reni Malloy, North Potomac MD
2.99
3
Howard Fink - Rose Fink, Aventura FL; Kenneth Matheis, Coral Springs FL; Flavia Koumjian, Deerfield Beach FL
2.44
4
Anthony Lenzi, Pembroke Pines FL; Richard Butler, Boca Raton FL; Jeffrey Liu, Davie FL; Barbara Arkon, Plantation FL

Compact Cons Bracket 1
5 Tables / Based on 12 Tables

MPs Rank Names
5.48
1
Tina Tessaro - Harriet Eaton, Miami FL; Maris Zilant, North Miami FL; Betty Sandifer, Daytona Beach FL

Compact Cons Bracket 2
8 Tables / Based on 10 Tables

MPs Rank Names
4.93
1
Abe Jakob, Marietta GA; Carmela Knauer, N Miami Beach FL; Margaret Ponda, Tamarac FL; Shirish Ponda, Ft Lauderdale FL
3.70
2
Norman Samuels - Marcia Samuels, West Palm Bch FL; Samuel Jones, Portland OR; Norman Pestaina, Miami FL
2.71
3
Anne Weissler, Pompano Beach FL; Florence Friedman - Dorothy Flood, Coconut Creek FL; Shirley Feld, Pittsburgh PA

Compact Cons Bracket 3
6 Tables

MPs Rank Names
3.82
1
Dennis Feuer - Abbie Feuer, No Palm Beach FL; Matthew Deen, Royal Palm Beac FL; Elizabeth Dennis, West Palm Beach FL
2.87
2
Albert Phillips, Baltimore MD; Neil Evangelista - Fern Tulpan - Edna Greenberg, Boca Raton FL
2.10
3
Nancy Salviola, Wellington FL; Elizabeth Graham - Patricia Freels, West Palm Beach FL; Janet Wilk, Lake Worth FL

Sat Senior Strat Pairs
23.0 Tables / Based on 22 Tables

MPs A B C Names Score
8.96
1


Lee Bukstel - Keith Hanson, Boca Raton FL 62.38%
6.72
2
1

Sid Kreppel, West Palm Bch FL; Gail Kreppel, West Palm Beach FL 60.42%
5.04
3


Marilyn Zaidan, Boca Raton FL; Bryce Troyer, Joliet IL 59.84%
4.25
4
2

Arthur Hoffman, Boynton Beach FL; Arnold Weinstein, Lake Worth FL 59.61%
2.84
5


Morton Stromberg, West Palm Beach FL; Gail Nye, Palm City FL 59.03%
2.13
6


Susan Gould - Ted Forziati, Boynton Beach FL 58.22%
3.19
3

Charles Rosenblatt, Pompano Beach FL; Elie Chouraqui, US 56.83%
2.39
4

Alice Sunshine, Boca Raton FL; Margery Pecoraro, Tamarac FL 54.05%
1.70
5/6

Susan Skidmore, Boynton Beach FL; Mary Campbell, Delray Beach FL 53.82%
1.91
5/6

Rosalie Aronoff, Boca Raton FL; Charles Samberg, New City NY 53.82%
2.73

1
Eileen Gottsegen - Carole Holzwasser, Boca Raton FL 45.83%
2.05

2
Sid Meyers, Boynton Beach FL; David Glazer, Highland Beach FL 45.49%
1.58

3
Len Gubernick - Fran Gubernick, Delray Beach FL 43.75%
1.15

4
Adele Hast - David Hast, Boca Raton FL 43.40%

Saturday Aft Side Series
5.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.28
1
1

Roberta Birdt, Delray Beach FL; Roberta Levy, Woodbury NY 63.19%
1.97
2
2
1
Ira Grifel - David Karpf, Miami FL 62.50%
1.28
3


Marcia Greenstein, N Miami Beach FL; Abby Hellring, Coral Gables FL 59.72%
0.98
4


Nancy Watkins, Cumming GA; Robert Heller, Decatur GA 54.86%
1.48
3
2
Hazel Greenberg, Fort Lauderdale FL; Allan Greenberg, Ft Lauderdale FL 52.78%

Saturday Strat I/N PAIRS
4.0 Tables

MPs Rank Names Score
1.86
1
Fran Silodor - Jerry Silodor, Boca Raton FL 63.89%
1.40
2
Elizabeth Kros, Fort Lauderdale FL; Marsha German, Sunrise FL 61.11%
1.05
3
Barbara Wist, Cape Canaveral FL; Jeanette Scheving, Cocoa Beach FL 55.56%

SATURDAY STRAT OPEN PAIRS
10.0 Tables / Based on 27 Tables

MPs A B Names Score
12.95
1

John Griscom, Boca Raton FL; John Lewis, Ft Lauderdale FL 60.65%
9.71
2

Russell Divvens, Laurel MD; Roger Maurer Jr, Pompano Beach FL 60.59%
7.28
3

Rahn Smith, Brandon FL; Sharon Meng, Lakeland FL 57.76%
5.46
4

Roger Coffman, West Palm Beach FL; Chris Coffman, West Palm Bch FL 55.60%
4.10
5
1
David Rogers, Wilton Manors FL; Howard Doppelt, N Miami Beach FL 54.81%
2.88
2
Robert Surrey, Delray Beach FL; Dorothy Demarest, Naples FL 49.72%

SIDE SERIES II
5.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.28
1


Dale Kelleher, Weston FL; William Howe, Pompano Beach FL 58.00%
1.97
2
1

Phyllis Heller - Steven Andrews, Pompano Beach FL 56.00%
1.48
3
2

Kim Merritt, Sarasota FL; Ian Grant, Nokomis FL 54.50%
0.98
4


Susi Ross - Harry Ross, Winter Spgs FL 53.00%

SATURDAY BOARD-A-MATCH
8 Tables

MPs A B Names Score
3.00
1

Lita Talus - Barbara Menkes - Joseph Menkes, Boynton Beach FL; Caroline Warner, Davie FL 16.00
2.25
2

Shirley Presberg - R Fieler, Boca Raton FL; Pamela Wild, Daytona Beach FL; Bill Passell, Boynton Beach FL 14.50
1.69
3

Dave Anderson, Tampa FL; Carol Clifford, Miami FL; Mark Smith, Lutz FL; Betty Parker, Palm Beach Gdns FL 13.00
2.34
1
Theodore Egner - Kay Egner, Pompano Beach FL; Philip Heasley, Ft Lauderdale FL; Jane Ann Mabry, Margate FL 11.50