Tuesday


Tuesday-Thursday Side
8.0 Tables

MPs A B C Names Score
2.73
1
1

Judith Simon - Harvey Wolfe, Boca Raton FL 62.80%
2.05
2


Marcia Greenstein, N Miami Beach FL; Abby Hellring, Coral Gables FL 60.71%
1.82
3
2

Betty Kenngott - Gray Henry, Fort Lauderdale FL 60.12%
2.12
4
3
1
Jerry Wiggins - Jim Niemiec, Sarasota FL 56.85%
1.59
5
4
2
Rory Powers - Marc Novell, Pembroke Pines FL 52.98%
1.19

3
James Walker, Ft Lauderdale FL; Beatrice Kantrowitz, Plantation FL 52.08%

Tuesday Afternoon 199ers
7.0 Tables

MPs A B Names Score
2.26
1

Alan Brostoff - Judy Brostoff, Boca Raton FL 62.92%
1.70
2

Marilyn Cagin, Cleveland OH; Nancy Ann Glosser, Miami FL 62.50%
1.27
3

Tom Gero, Plantation FL; Glen Dworkin, Coconut Creek FL 56.67%
0.95
4

Judith Bronstein, Sarasota FL; Janet Bromberg, Boca Raton FL 55.83%
1.55
5
1
Carol Ann Heinrich - Shirley David, Pompano Beach FL 55.00%
1.16
2
Pennell McCool, Gulf Stream FL; Karla Mahler, Vlg of Golf FL 54.17%

Tues Strat Senior Pairs
38.5 Tables

MPs A B C Names Score
13.44
1


Joyce Klein - Morton Kraus, Tamarac FL 61.43%
10.08
2


Irene Rothenberg, Highland Beach FL; Pauline Callihan, Boca Raton FL 61.08%
7.56
3


Dorothy Darcey, Pompano Beach FL; Zeke Jabbour, Boca Raton FL 59.79%
5.67
4


Doris Brown, Tamarac FL; Frank Moyer, Ft Lauderdale FL 59.33%
9.92
5
1

Myrna Fishman, Delray Beach FL; Brian Greis, Boca Raton FL 59.02%
7.44
6
2

W Lifton, Weston FL; Elie Chouraqui, US 59.01%
5.58
7
3

Robert Buchner, Coral Springs FL; Jorge Franco, Hollywood FL 57.64%
4.19
4

Lori Jacobs - Alan Jacobs, Boca Raton FL 57.60%
4.00
5
1 Hylda Bamberger - Hugo Bamberger, Plantation FL 56.92%
3.00
6
2
Margery Roberts, Boynton Beach FL; Cheryl Trigg, Boca Raton FL 55.66%
2.25

3
Mildred Kahn - Sylvia Taback, Tamarac FL 50.91%
1.69

4
Harold Yaffa - Rasma Yaffa, Weston FL 48.85%
1.45

5
Marilyn Goldstein - Erwin Goldstein, West Palm Beach FL 48.68%
1.12

6
Fina Cruz - Carmita Sartain, Key Biscayne FL 48.35%

Tue Strat Open
12.0 Tables / Based on 36 Tables

MPs A B C Names Score
16.10
1


Darcy Parker - James Parker, Hollywood FL 58.90%
12.08
2


Susan Gilbert - Michael Gilbert, Sarasota FL 58.42%
9.06
3


Alice Gerard - James Bowman, Orlando FL 58.25%
6.79
4


Martin Chaitt, West Palm Beach FL; Ellasue Chaitt, Palm Bch Gdns FL 57.02%
5.09
5


John Veltri, Bradenton FL; Vincent Golden, University Park FL 55.76%
3.82
6


Lynda Shourds, Miami Springs FL; Jody Ledford, Miami FL 55.56%
5.31
7
1

Danny Brawer, Mercer Island WA; Leonard Schiff, Lake Worth FL 54.86%
3.98
2

Alice Sunshine, Boca Raton FL; Margery Pecoraro, Tamarac FL 50.93%
3.46
3
1
Margaret Ponda, Tamarac FL; Shirish Ponda, Ft Lauderdale FL 50.90%
2.24
4

Theodore Egner - Kay Egner, Pompano Beach FL 49.81%
2.68
5

Hazel Lacks - Sarah Price, Vero Beach FL 49.44%
2.60

2
Beata Czachor - Carla Cozart, Tampa FL 48.41%
1.95

3
Arthur Cohen, Ft Lauderdale FL; Lenny Goldstein, Fort Lauderdale FL 47.50%

Side Series I
8.0 Tables

MPs A B Names Score
2.73
1

Marilyn Garcia - Spike Lay, Daytona Beach FL 66.07%
2.05
2

Steven Pawliger, Hollywood FL; William Howe, Pompano Beach FL 59.82%
1.54
3

John Bridgewater II, Columbus IN; Mary Kassay, Sarasota FL 59.52%
2.12
4
1
Jerry Wiggins - Jim Niemiec, Sarasota FL 56.25%
0.86
5

Marcia Greenstein, N Miami Beach FL; Abby Hellring, Coral Gables FL 55.95%
1.59
2
Lyn Giuffrida - Melody Gabriel, Vero Beach FL 50.60%
1.19
3
Edward Stanley - Carol Stanley, Ft Myers FL 49.70%

Tue Eve Novice
5.0 Tables

MPs Rank Names Score
2.00
1
Marilyn Cagin, Cleveland OH; Nancy Ann Glosser, Miami FL 68.06%
1.50
2
Robert Barlow, Lebanon NJ; Jane Builowitz, 64.58%
1.13
3
Valerie De Roy - Bryan Sklar, Plantation FL 58.33%
0.84
4
Judith Bronstein, Sarasota FL; Janet Bromberg, Boca Raton FL 51.39%

Tue Eve Swiss
7 Tables

MPs A B Names Score
2.58
1

Carol Joy Spiegel, Palm Beach FL; Gloria Milder - Sheila Theodore, Delray Beach FL; Elaine Katzman, Boynton Beach FL 113.00
2.43
2
1
Beryl Chaby, Sarasota FL; Pearl Morris, Boca Raton FL; Bud Light, Palm City FL; William Castle, Lockport NY 109.00
1.82
3
2
Norman Samuels - Marcia Samuels, West Palm Bch FL; Walter Strauss - Marvin Genser, Lake Worth FL 104.00

Tues-Wed KO - Bracket I
9 Tables / Based on 18 Tables

MPs Rank Names
21.47
1
Ulker Mutlu - Bernard Bernstein, Clearwater FL; Sharon Meng, Lakeland FL; Rahn Smith, Brandon FL
16.10
2
Lita Talus, Boynton Beach FL; Linda Epstein - Sally Strul, Delray Beach FL; R Fieler, Boca Raton FL
10.74
3/4
Peter Terzian - Lois Blume - Henry Greenfield, Miami FL; Kenneth Smith, Hialeah FL
10.74
3/4
Marlyn West - Judith Gushner - Alan Darman, Boca Raton FL; Eugene J. Grathwohl, Niles MI

Tues-Wed KO - Bracket II
9 Tables / Based on 12 Tables

MPs Rank Names
12.63
1
Aston Glaves, Lake Worth FL; Abraham Abdo - Laura Bachenheimer - Samira Abdo, Boynton Beach FL
9.47
2
Donald Brown - Emily Doran, Haines City FL; Lucie Lalonde, Ottawa ON; Joan Lang, Hollywood FL
6.32
3/4
Natalie Spector, Boynton FL; Marion Kelman, Boynton Beach FL; Rose Markow - Roslyn Kosowsky, Delray Beach FL
6.32
3/4
Alfred Gardner - Gloria Casson, Pompano Beach FL; Eva Messro, Boca Raton FL; Sondra Tracy, Jericho NY

Tues-Wed KO - Bracket III
10 Tables

MPs Rank Names
9.82
1
Jerry Warren, N Ft Myers FL; Cecily Sturge - Paul Heller - Fran Heller, Boca Raton FL
7.37
2
John Jelilian - Barbara Begun, Boca Raton FL; Ian Grant, Nokomis FL; Ruth Aaronson, Sunrise FL
4.91
3/4
Diane Schmetz - Stephen Schmetz, Boca Raton FL; Carl Waxman - Rhoda Rosenberg, Delray Beach FL
4.91
3/4
Ruth Ziff, West Palm Bch FL; Barbara Hass, Palm Beach Gdns FL; Marilyn Cohen, Palm Bch Gdns FL; Dee Korenbaum, West Palm Beach FL