Sunday

Sun Morn Side Game
8 Pairs

MPs A B C Names Score
2.12
1


Rich Hunter, Port St Lucie FL; Ann Harris, Stuart FL 79.86%
1.97
2
1

Jeffery Haller, Miami FL; Frank Lynn, Coral Gables FL 54.17%
1.30
3/4
2/3

Jim Saxon - Liz Saxon, Marco Island FL 52.08%
1.30
3/4
2/3

Carol Vogt, Boca Raton FL; Stephen Locke, Delray Beach FL 52.08%

Sun Aft Side Game Series
25 Pairs

MPs A B C Names Score
3.49
1
1

Katie Scalamandre - Gino Scalamandre, Surfside FL 66.38%
2.62
2
2

Rachel Kaufman - Marsha Calise, West Palm Beach FL 62.21%
2.15
3


Eveline Sergold - Al Cohen, Tamarac FL 60.83%
2.43
4
3
1
Elizabeth Robards, Palm Beach FL; Marilyne Dogole, West Palm Bch FL 59.53%
1.77
5
4

Bill Alter, Sunrise FL; Frances Bijou, Miami Beach FL 56.05%
1.08
6


Charles Rosenblatt, Boca Raton FL; Ruth Gold, Pompano Beach FL 55.31%
1.82
5
2
Elizabeth Kros, Fort Lauderdale FL; Ernest Honecker, Ft Lauderdale FL 54.17%
0.89
6

Roselyn Klein - Marylou O'Connor, Boca Raton FL 52.53%
1.37

3
Thelma Levy - Gerald Levy, Boca Raton FL 50.56%
1.03

4
Irene Gershen - Raymond Gershen, Boca Raton FL 50.18%

Sunday Eve Side Game
26 Pairs

MPs A B C Names Score
3.49
1


Sandra Gagnon - Harry Meyer II, Sarasota FL 64.81%
2.62
2


Ruth Gold - William Howe, Pompano Beach FL 59.26%
2.73
3
1
1
Allen Rosenthal, Parkland FL; J.Steven Hudson, Boca Raton FL 57.18%
1.51
4


Gertrude Warshaver, Deerfield Beach FL; Brian Greis, Boca Raton FL 56.94%
1.10
5


Barbara Kasle, Boca Raton FL; Jo Morse, Palm Bch Gdns FL 56.25%
2.05
6
2

R Debra Fream, Fort Lauderdale FL; Mary Barbieri, Miami Lakes FL 55.32%
1.54
3

Mary Henderson, Naples FL; Margery Pecoraro, Tamarac FL 54.63%
1.59
4
2
Felice Carpenter - Rick Carpenter, W Palm Beach FL 54.17%
0.86
5

John Richards - Joanne Yeager, Orlando FL 53.94%

Primetime KO II Brkt II
16 Teams

MPs Rank Names
19.50
1
Keith White, Ft Myers FL; Kevin Dwyer, Lehigh Acres FL; Carol Garnett - Charles Gill, St Petersburg FL
14.63
2
Gordon Webster, Framingham MA; Paula Abend, Jamaica Plain MA; Robena O'Malley, Brookline MA; Rhoda Klayman, Newton MA
9.75
3/4
Paula Gold Chalef - Bertha Riley - Sherman Salovitz, Boca Raton FL; Sara Ehrenfeld, Boynton Beach FL
9.75
3/4
Leigh Skinner - Margaret Skinner, Charlotte NC; Samuel Jones, Portland OR; Shirley Seals, Ponte Vedra FL
4.39
5/8
Birgitta Jones - Polly Lafon - A. James Watt, Marco Island FL; Robert Parlin, Naples FL
4.39
5/8
John Richards - Joanne Yeager, Orlando FL; Sandra Gagnon - Harry Meyer II, Sarasota FL

Primetime KO II Brkt III
11 Teams

MPs Rank Names
9.88
1
Shelly Melchiorre - Phoebe Abrams, Fort Myers FL; Gilda Katz, ; Samuel Silverman, Boca Raton FL
7.41
2
Carol Mulcahy, Melbourne Bch FL; Ann Hovanec, Ind Hbr Bch FL; Cathy Gavel, Melbourne FL; Pamela Page, Palm Bay FL
4.94
3/4
Stuart Kirschner - Carol Seiderman - Toni Helfand, Pembroke Pines FL; Carmela Knauer, N Miami Beach FL
4.94
3/4
Phyllis Tiktin - Steven Tiktin, Miami FL; Paul Frank - Judie Frank, Tamarac FL

Primetime KO II Brkt I
16 Teams

MPs Rank Names
29.13
1
Sheila Ekeblad, Providence RI; Michael Seamon, Aventura FL; Gary Cohler, Miami FL; Curtis Cheek, Huntsville AL; John Sutherlin, Dallas TX
21.85
2
Marshall Hall, Boca Raton FL; Ed Schulte, Tampa FL; Robert Dennard, Lake Mary FL; Joseph Godefrin, Sarasota FL
14.57
3/4
Marc Culberson - Andrea Culberson, Weston FL; Jo Anne Casen, Boca Raton FL; Mickie Chambers, Atlanta GA
14.57
3/4
Marc Spellman - David Rosenblatt, Miami FL; Arnold Malasky, Longboat Key FL; Henry Meyer, Southampton NY

Compact Knockout Brkt I
9 Teams

MPs Rank Names
11.12
1
Michael Wolf, Coral Springs FL; Jay Cohodes, Sunrise FL; Carol Clifford, Miami FL; Larry Auerbach, Bradenton FL
8.34
2
Shirley Presberg, Boca Raton FL; Pamela Wild, Daytona Beach FL; William Rauld, Pembroke Pines FL; Marlene Passell, Boynton Beach FL
6.12
3
Joseph Menkes - Barbara Menkes, Boynton Beach FL; Linda Green - Irwin Green, Delray Beach FL

Comp Knockout Brkt II
11 Teams

MPs Rank Names
7.79
1
Douglas Kramer - Esther Litmanovic, Miami FL; Bob Rosenblum - Rebecca Cohen, Hollywood FL
5.84
2
Jane Ann Mabry - James Mabry, Margate FL; Bruce Frenkel, Sea Ranch Lakes FL; Donald Procter Jr, Boynton Beach FL
4.28
3
Jerome Kramer - Darryle Forrest, Miami FL; Carol Vogt, Boca Raton FL; Stephen Locke, Delray Beach FL
3.51
4
Kenneth Rosenthal - Theodore Spak - Jody Ledford - Ana Messiry, Miami FL

Comp Knockout Brkt III
12 Teams

MPs Rank Names
5.57
1
Ronnie Malasky, Longboat Key FL; P Maurie Katon, Pembroke Pines FL; Iris Silverman - Fern Tulpan, Boca Raton FL
4.18
2
Karen Fabel - Rita Lande - Eugene Topper, Boca Raton FL; Gilda Preda, Palm Beach FL
3.06
3
Molly Leban, Lake Worth FL; Lois Redlick, Fort Lauderdale FL; Paula Polsyn, Sunrise FL; Harold Greenberg, Lauderhill FL
2.51
4
Marvin Convissar - Linda Convissar, Sea Ranch Lakes FL; Martin Wexler - Ethel Wexler, Boca Raton FL

Comp KO's Cons Brkt I
4 Teams

MPs Rank Names
4.98
1
Caroline Warner - Stephen Warner, Davie FL; Alan Darman, Boca Raton FL; Jayne Thomas, Lutz FL

Comp KO's Cons Brkt II
5 Teams

MPs Rank Names
4.24
1
Judith Simon - Harvey Wolfe - Rosalie Sherman - J Marvin Teperow, Boca Raton FL

Comp KO's Cons Brkt III
6 Teams

MPs Rank Names
3.82
1
Philip Heasley, Fort Lauderdale FL; Deborah Gilman, Boca Raton FL; Carol Wilson, Rolla MO; Deborah Pirkle, Clearwater FL
2.87
2
John Stutz - Charles Smith - Clare Smith, West Palm Bch FL; Amanda Chohfi, 1102-5 D Porto Portugal
2.10
3
Barbara Waters - Marilyn Greenberg - Barbara Marion - Leonard Silverstein, Boca Raton FL

Sun Aft 199er Pairs
7 Pairs

MPs A B Names Score
1.86
1
1
Montyne Winokur, West Palm Bch FL; Paul Winokur, West Palm Beach FL 65.00%
1.40
2
2
Ann-Marie Cavrich - Carolyn La Combe, Boynton Beach FL 60.00%
1.05
3

Allan Sharenow - Jean Sharenow, Delray Beach FL 53.75%

Sun Stratified SR Pairs
73 Pairs

MPs A B C Names Score
13.44
1


Bernace De Young, Miami FL; June Deutsch, Aventura FL 64.12%
10.08
2


Ulker Mutlu - Bernard Bernstein, Clearwater FL 64.07%
8.03
3
1

Evelyn Kleinsasser, Alachua FL; Edith Moritz, Key West FL 61.46%
6.02
4
2

Linda Strosberg, Delray Beach FL; Enez Rubel, Boca Raton FL 61.38%
4.25
5


George Phillips, Palm Beach FL; Charles Musgrove, West Palm Beach FL 60.94%
4.52
6
3

Evelyn Albert - Jack Albert, Boca Raton FL 60.55%
2.63
7


A Weissenberg, Fort Lee NJ; Roger Coffman, West Palm Beach FL 60.45%
3.39
4

Noemi Kravitz - Sylvia Goodman, Boynton Beach FL 55.83%
2.97
5

Kent Griffith, Delray Beach FL; Lee Jane Balsam, Boca Raton FL 54.40%
3.82
6
1
Siegfried Kalkstein - Judith Kalkstein, Surfside FL 54.01%
2.87

2
Robert Lobman - Gerald Steinberg, Boynton Beach FL 49.12%
2.15

3
Walter Strauss - Marvin Genser, Lake Worth FL 48.32%
1.86

4
Rosita Popek - Phyllis Stein, Tamarac FL 48.17%
1.21

5
Bruce Levin - Marilyn Levin, Boynton Beach FL 47.97%
0.94

6
Lawrence Muroff - Carol Muroff, Tampa FL 46.70%

Sun Stratified Open Pairs
24 Pairs

MPs A B C Names Score
16.10
1


Jerry Barson - Linda Barson, West Palm Beach FL 59.84%
12.08
2


Sean Ganness, Miami FL; Luisana Madueno, Miami Lakes FL 58.33%
9.06
3
1

Fairy Moreno, Bal Harbour FL; Robert Raitman, Deerfield Beach FL 57.29%
5.94
4/5


Bill Passell, Boynton Beach FL; R Fieler, Boca Raton FL 56.25%
5.94
4/5
2

Adrienne Muslin - Carla Cozart, Tampa FL 56.25%
3.82
6


Sharon Meng, Lakeland FL; Rahn Smith, Brandon FL 55.09%
2.87
7


Lita Talus, Boynton Beach FL; Sally Strul, Delray Beach FL 53.47%
2.66
3

Margie Goodman, Coral Spings FL; Mark Zivian, Coral Springs FL 50.81%
1.99
4

Danny Brawer, Mercer Island WA; Leonard Schiff, Lake Worth FL 50.46%
3.07

1
Donna Reynolds, Fort Lauderdale FL; James Rackley, Boca Raton FL 48.03%
2.30

2
Anita Hoffer - Gerald Hoffer, Boca Raton FL 46.53%