4th Of July Regional

Coral Springs


Mon Aft Charity Pairs
25 Pairs

MPs A B C Names Score
5.37
1
1

Roberta Birdt, Delray Beach FL; Brian Menkes, Sunrise FL 63.02%
4.03
2


Steven Pawliger, Hollywood FL; Andy O'Grady, Miami FL 60.01%
3.02
3
2

Patricia Hindlin, Bridgewater NJ; Rosemary Boden, Chester NJ 59.90%
2.27
4


Kim Hall, Miami FL; Susan Elias, Coral Gables FL 57.78%
1.70
5


Mark Yaeger, Miami FL; Larry Auerbach, Bradenton FL 57.00%
1.88
6
3

Charles Gill - Carol Garnett, St Petersburg FL 55.76%
1.41
4

Roy Boucvalt, New Orleans LA; David Rogers, Wilton Manors FL 53.94%
1.06
5

Andrew Garnett, St Petersburg FL; Kevin Dwyer, Lehigh Acres FL 53.47%

Monday Win An Enrty Pairs
12 Pairs

MPs A B Names Score
2.43
1

Malcolm Curry - Betty Burt, N Myrtle Bch SC 61.98%
1.82
2

Richard Epstein - Marie Peterson, Davie FL 59.07%
1.37
3

Martin Robins, Coral Springs FL; Marlene Solender, Tamarac FL 57.82%
1.03
4

Harriet Goldberg, No Palm Beach FL; Ronald Scelfo, West Palm Beach FL 56.15%
2.12
1
Ila Richter - Addy Adler, Weston FL 50.11%
1.59
2
Nancy Jones - Robert Jones, Waynesville NC 48.75%
1.19
3
Janice Nelkin - Zibi Palowski, Miami FL 48.03%

Open KO Brkt I
9 Teams

MPs Rank Names
28.37
1
Michael Donnelly, Fort Lauderdale FL; Jay Cohodes, Sunrise FL; Robert Dennard, Lake Mary FL; Bruce Ohmann, Flagler Beach FL; Joseph Godefrin, Sarasota FL; Larry Auerbach, Bradenton FL
21.28
2
Michael Becker - Bernard Miller, Boca Raton FL; Marc Culberson, Weston FL; Lewis Finkel, Jupiter FL
14.19
3/4
Harold Phillips - Celia Phillips, Melbourne FL; Linda Miller, Ormond Beach FL; Betty Sandifer, Daytona Beach FL
14.19
3/4
Kim Hall - Theodore Spak - Jody Ledford, Miami FL; Susan Elias, Coral Gables FL

Open KO Brkt II
13 Teams

MPs Rank Names
11.98
1
Charles Gill - Carol Garnett - Andrew Garnett, St Petersburg FL; Kevin Dwyer, Lehigh Acres FL
8.99
2
Cheryl Trigg - Karen Fabel, Boca Raton FL; Jacqueline Kasen, Delray Beach FL; Gilda Preda, Palm Beach FL
5.99
3/4
Toril Pearson - Steven Liapis - Constance Sackville - Beverly Kinkead - E Jane Davis - Cathi Kester, Vero Beach FL
5.99
3/4
David Rogers, Wilton Manors FL; Roy Boucvalt, New Orleans LA; Rose Markow, Delray Beach FL; Samuel Silverman, Boca Raton FL

Senior KO Brkt I
9 Teams

MPs Rank Names
18.40
1
Michael Kassay, Sarasota FL; Balint Papp, Port Orange FL; Jeffrey Hand, Casselberry FL; Joanne Yeager, Orlando FL
13.80
2
A Weissenberg, Fort Lee NJ; Roger Coffman, West Palm Beach FL; Eugene Solomon, Boca Raton FL; Lita Talus, Boynton Beach FL
9.20
3/4
Susi Ross - Harry Ross, Winter Spgs FL; Ulker Mutlu, Columbus OH; Bernard Bernstein, Clearwater FL; Pat Samuels, Osprey FL; Bette Cohn, Sarasota FL
9.20
3/4
Dorothy Darcey, Pompano Beach FL; Zeke Jabbour - Sharon Jabbour, Boca Raton FL; David Reiter, Hollywood FL; Kenneth Peyser, Miami FL

Senior KO Brkt II
16 Teams

MPs Rank Names
13.81
1
Burton Polansky - Sheila Polansky - Judy Tracton - Ted Dunn, Boynton Beach FL
10.36
2
James Garnher - Lee Jane Balsam - Rhona Bertman, Boca Raton FL; Alma Kalfus, Delray Beach FL
6.91
3/4
Felice Carpenter - Rick Carpenter, W Palm Beach FL; Elaine Schwartz - Stuart Schwartz, West Palm Beach FL
6.91
3/4
Robert Stanger - Irving Klein, Lake Worth FL; Norman Samuels - Marcia Samuels, West Palm Bch FL
3.11
5/8
Stan Schretter, Palm Bch Grdns FL; Kari Nolletti - Melvin Shuter - Helene Shuter, Palm Bch Gdns FL

Senior KO Brkt III
9 Teams

MPs Rank Names
7.31
1
Paul Heller - Fran Heller - Barbara Waters - Jean Nahmias, Boca Raton FL
5.48
2
Al Seidner - Marvin Mord, Lake Worth FL; Len Gubernick - Fran Gubernick, Delray Beach FL
3.66
3/4
Anita Waser - Ellen Hartz - Angela Arnone, Boca Raton FL; Josephine Lojewski, Deerfield Beach FL; Phyllis Heller, Pompano Beach FL
3.66
3/4
Mathilda Nankin - Hermine Hoffman, Fort Lauderdale FL; Irwin Fine - Harriette Fine, Plantation FL