District 9

NAP Tournament Flyer

North American Pairs
District 9 Finals
October 29-30, 2011
General Information
Total Tables in Play - 35.0

Results by Day: NAP Finals

Click here for Tournament Flyer

NAP Finals


North American Pairs Fl A
10.0 Tables / Based on 17 Tables

MPsRankNamesScore
30.00
1
Ed Schulte, Tampa FL; Joseph Godefrin, Sarasota FL153.15
22.50
2
Michael Blaher, Apopka FL; Jose Pantoja, Poincianna FL151.00
16.88
3
Ellie Hanlon - Mary Savko, Tequesta FL140.63
12.86
4
Bruce Ohmann, Flagler Beach FL; Robert Dennard, Orlando FL140.43
11.25
5
Darcy Parker - James Parker, Hollywood FL140.35
10.00
6
Lee Atkinson - Mark Yaeger, Hollywood FL139.31
9.00
7
Vishnampet Vaidhyanathan, Aventura FL; Charles Rosenblatt, Pompano Beach FL133.89
8.18
8
Irina Ladyzhensky - Alexander Ladyzhensky, Ellenton FL133.82
7.50
9
Terry McHenry, Sarasota FL; Sheila Pies, Osprey FL126.60
6.92
10
Freerk Polling - Betty Parker, Palm Beach Gdns FL125.08
6.43
11
Adrian Dovell - Patricia Dovell, Gainesville FL123.80
6.00
12
Michael Wolf, Coral Springs FL; Lee Bukstel, Boca Raton FL121.17

No American Prs Flt B
15.5 Tables

MPsRankNamesScore
16.00
1
Michael Wahl, St Petersburg FL; J Roger Pryor, Madeira Bch FL63.23%
12.00
2
Mark Raphaelson - Tansu Aksu, Orlando FL60.87%
9.00
3
Malay Ghosh - Dimitri Bourilkov, Gainesville FL58.47%
6.75
4
David Loeb, Heathrow FL; Maureen Loeb, Lake Mary FL58.35%
5.06
5
Frank Page - Pamela Page, Palm Bay FL56.99%
3.80
6
Fernando Teson - Edwin (Ted) Bain III, Tallahassee FL54.39%
2.85
7
Stephen Locke, Delray Beach FL; Carol Vogt, Boca Raton FL53.80%

No American Prs Flight C
16.5 Tables

MPsRankNamesScore
10.00
1
Elaine Garofalo, St Petersburg FL; Joseph Cottle, Gulfport FL60.51%
7.50
2
Joanne Klare, Ft Myers Beach FL; Warren Hagen, Fort Myers FL57.88%
5.63
3
Katherine Grant, Riverview FL; Virginia Bright, Nokomis FL57.44%
4.22
4
Betty Fecteau - L Joan Sperry, Sarasota FL56.86%
3.33
5
Dan Marshall, Royal Palm Beac FL; Erich Taylor, West Palm Beach FL56.32%
2.86
6
Speedway Steve, Plantation FL; Mickey Levenson, Tamarac FL55.97%
2.50
7
Charles Brunk - Sharron Brunk, Apollo Beach FL54.17%
2.22
8
Elizabeth Black, Dunedin FL; Matthew Weingarten, Safety Harbor FL53.97%

Return to District 9 Home Page | Return to District 9 Tournament Page