District 9 Tournament Results

Masterpoint Winners
2008 Detroit Spring NABC

There were 127 players from District 9 who won a total of 4,554.31 masterpoints.

Pos MPs  Names Unit #
1 193.44 David Berkowitz, Boca Raton FL 128
2 193.44 Larry Cohen, Boca Raton FL 128
3 191.14 Jeff Meckstroth, Tampa FL 128
4 180.00 Russell Ekeblad, Providence RI 128
5 180.00 Ron Rubin, Miami FL 128
6 178.71 Eric Rodwell, Clearwater Bch FL 128
7 159.47 Michael Seamon, Hollywood FL 243
8 152.41 John Diamond, Boca Raton FL 128
9 150.10 Jim Mahaffey, Winter Park FL 240
10 134.92 Gary Cohler, Miami FL 128
11 120.31 Michael Becker, Boca Raton FL 128
12 120.31 Aubrey Strul, Delray Beach FL 128
13 114.22 Lewis Finkel, Jupiter FL 128
14 107.93 Lisa Berkowitz, Boca Raton FL 128
15 92.95 Barnet Shenkin, Boca Raton FL 128
16 87.69 Warren Spector, Palm Beach FL 128
17 87.09 Gaylor Kasle, Boca Raton FL 128
18 80.16 Allan Stauber, Palm Bch Grdns FL 128
19 67.51 Bill Eisenberg, Perris CA 128
20 66.89 Jo Morse, Palm Bch Gdns FL 128
21 66.31 Adam Kaplan, New Port Richey FL 128
22 65.47 Todd Kaplan, New Port Richey FL 128
23 61.80 Constance Sackville, Vero Beach FL 240
24 61.48 Pratap Rajadhyaksha, Sarasota FL 102
25 57.13 Janice Seamon-Molson, Hollywood FL 243
26 55.33 Ed Schulte, Tampa FL 128
27 54.19 Les Bart, Bradenton FL 102
28 54.19 Gloria Silverman Bart, Bradenton FL 102
29 53.56 Bronia Jenkins, Vero Beach FL 240
30 50.00 Bob Jones, Hypoluxo FL 128
31 45.75 Larry Mori, Clearwater FL 128
32 44.74 William Granger, Bradenton FL 128
33 42.64 Linda Perlman, Lake Park FL 128
34 39.71 Sharon Jabbour, Boca Raton FL 128
35 39.67 Shannon Cappelletti, Hollywood FL 243
36 38.30 Bernace De Young, Miami FL 128
37 35.23 Robert Todd, Tallahassee FL 219
38 33.33 Jayne Thomas, Lutz FL 128
39 31.97 Jay Cohodes, Sunrise FL 243
40 30.93 Dimitri Bourilkov, Gainesville FL 128
41 30.93 Abraham Pallas, Lake City FL 128
42 30.81 Virginia Lifton, Marco Island FL 128
43 29.51 Carl Bartone, Bonita Springs FL 128
44 29.18 Howard Weinstein, Sarasota FL 102
45 28.25 Gen Geiger, Sarasota FL 102
46 26.66 Sandra Hammer, New Smyrna Bch FL 128
47 26.24 Dennis Mcgarry, Stuart FL 128
48 26.01 Juan Castillo, Wilton Manors FL 243
49 26.01 Herbert Jordan, Miami FL 128
50 25.31 Bob Soni, Tallahassee FL 219
51 25.05 Irina Ladyzhensky, Ellenton FL 102
52 23.88 Zeke Jabbour, Boca Raton FL 128
53 22.15 Ben Feinswog, Coconut Grove FL 128
54 20.48 Abe Jakob, Ft Lauderdale FL 243
55 20.22 Candace Griffey, Vero Beach FL 240
56 19.98 Andrea Culberson, Weston FL 243
57 19.66 Molly O'Neill, Ft Lauderdale FL 243
58 19.37 James Saionz, Lakeland FL 128
59 18.94 Geoffrey Brod, Naples FL 128
60 18.82 Charlene Predmest, Delray Beach FL 128
61 18.32 Marc Culberson, Weston FL 128
62 16.87 Susi Ross, Winter Spgs FL 240
63 15.94 Julie Zhu, Vero Beach FL 240
64 15.51 Harry Ross, Winter Spgs FL 240
65 15.28 Claire Tornay, Palm Beach Gdns FL 128
66 15.16 Evelyn Kleinsasser, Alachua FL 128
67 13.32 Sean Ganness, Miami FL 128
68 13.25 Brayton Walters, N Miami Beach FL 128
69 13.25 Myra Walters, Aventura FL 128
70 12.91 Lynne Ziegler, Villages FL 128
71 11.97 Linda Mcgarry, Stuart FL 128
72 11.69 Susan Miller, Boca Raton FL 128
73 11.25 Sally Strul, Delray Beach FL 128
74 10.96 Sharon Meng-Horton, Dade City FL 128
75 10.96 Rahn Smith, Brandon FL 128
76 10.87 Maggie Shenkin, Boca Raton FL 128
77 10.41 Nadele Spiro, Boca Raton FL 128
78 10.39 James Bronson, Lakeland FL 128
79 9.27 Julia Bomalaski, Cocoa Beach FL 240
80 8.86 James Relihan, Tampa FL 128
81 8.75 Hank Youngerman, Jacksonville FL 128
82 8.72 Dana Berkowitz, Boca Raton FL 128
83 8.53 Ora Lourie, Hypoluxo FL 128
84 8.48 Margaret Ponda, Tamarac FL 243
85 8.48 Shirish Ponda, Tamarac FL 243
86 8.15 Audrey Filar, Ft Myers FL 128
87 8.15 Nancy Kelly, Fort Myers FL 128
88 8.10 Barry Onslow, Englewood FL 128
89 8.04 Shirley Presberg, Boca Raton FL 128
90 7.95 J Pujol, Jacksonville FL 128
91 7.82 Cece Lichtenstein, Jacksonville FL 128
92 5.98 Terry Smith, Jacksonville FL 128
93 5.71 Jane Myers, Naples FL 128
94 5.71 Walter Sackville, Vero Beach FL 240
95 5.65 Barbara Kasle, Boca Raton FL 128
96 5.36 Samuel Phillips, Largo FL 128
97 4.77 Linda Stuart, Gainesville FL 128
98 4.35 Judy Lee Alcorn, Fort Myers FL 128
99 4.35 Dawn Arnold, Fort Myers FL 128
100 4.33 Louis Poisson, Tampa FL 128
101 4.22 Bernie Chazen, Lake Worth FL 128
102 4.22 Richard Coren, Delray Beach FL 128
103 4.08 Anita Graham, Lakeland FL 128
104 4.00 Ulker Mutlu, Clearwater FL 128
105 3.95 Joanne Levine, Boca Raton FL 128
106 3.33 Donna Rodwell, Clearwater Bch FL 128
107 3.24 Hannah Rabinowitz, Manalapan FL 128
108 3.15 Larry Griffey, Vero Beach FL 240
109 2.91 Jo Ann Kahan, West Palm Bch FL 128
110 2.89 Carla Burke, Pensacola FL 219
111 2.52 Ann Hamilton, Naples FL 128
112 1.91 Mary Lou Clark, Palm Harbor FL 128
113 1.50 Benito Garozzo, Palm Beach FL 128
114 1.50 Richard Reisig, Lantana FL 128
115 1.47 Ronald Andrews, Vero Beach FL 240
116 1.47 Jay Prillaman Jr, Vero Beach FL 240
117 1.43 Muriel Schaffer, Vero Beach FL 240
118 1.04 Shirley Seals, Ponte Vedra FL 128
119 0.85 Bijoy Anand, Jacksonville FL 128
120 0.85 Earl Brown Jr, St Augustine FL 128
121 0.57 Kevin Kurtz, Boca Raton FL 128
122 0.56 David Reiter, Hollywood FL 243
123 0.56 Jay Wasserman, Boca Raton FL 128
124 0.39 Bernard Gorkin, Hallandale Bch FL 243

Top of Page