District 9 Tournament Results

I/N Masterpoint Winners

 There were 76 Intermediate/Novice players from District 9 who won a total of 746.75 masterpoints.

Pos MPs  Names Unit #
1 37.49 Sandra Carney, Niceville FL 219
2 37.49 Lesley Musselman, Nicefield FL 219
3 34.04 Mary Anne Mcdougal, Destin FL 219
4 28.97 Margarita Jaramillo, Miami FL 128
5 24.02 Dana Berkowitz, Boca Raton FL 128
6 23.44 Dawn Poinsett, Estero FL 128
7 23.44 Richard Poinsett, Estero FL 128
8 23.36 Jesse Stern, Lutz FL 128
9 23.30 Virginia Gregory, Tampa FL 128
10 22.54 Casey Sinatra, Boca Raton FL 128
11 22.08 Jourdain Patchett, Sarasota FL 102
12 21.03 James Powers, Naples FL 128
13 20.81 Mary Misischia, University Park FL 102
14 17.81 Elliot Slavis, West Palm Bch FL 128
15 17.64 Deborah Pirkle, Clearwater FL 128
16 17.02 Lloyd Routman, Boynton Beach FL 128
17 16.13 Nancy Kokko, Naples FL 128
18 15.92 Peter Stoll, Lower Gwynedd PA 240
19 15.92 Sara Stoll, Lower Gwynedd PA 240
20 15.03 Gail Jeffrey, Sarasota FL 102
21 14.57 Ryan Miller, Tampa FL 128
22 14.43 Muriel Brathwaite, Temple Terrace FL 128
23 13.80 Jackie Jones, Apopka FL 240
24 13.16 Brandon Harper, Winter Park FL 240
25 10.37 Claire Buete, Marco Island FL 128
26 10.37 Penny Nelson, Naples FL 128
27 9.66 Charles Badain, Nokomis FL 102
28 9.66 Mary Riegel, Osprey FL 102
29 9.33 Susan Aronson, West Palm Bch FL 128
30 9.01 Terrence Ibbs, Miami Beach FL 128
31 8.99 Loretta Fink, Palm Beach Gdns FL 128
32 7.49 Patrica Moran, Pensacola FL 219
33 7.38 Sandy Bogner, Palm Bch Gdns FL 128
34 7.14 John Ridenour, Flagler Beach FL 128
35 7.06 Cece Lichtenstein, Jacksonville FL 128
36 6.79 Mary White, Gainesville FL 128
37 6.79 Neil White, Gainesville FL 128
38 6.68 Norma George, Summerfield FL 128
39 5.89 Carol Krug, Sarasota FL 102
40 5.89 Maurice Krug, Sarasota FL 102
41 5.68 John Wilson, Sebastian FL 240
42 5.58 Marilyn Defilippo, Lecanto FL 128
43 5.54 Sally Cook, Lynn Haven FL 219
44 5.54 Stephanie Cook, Lynn Haven FL 219
45 4.75 Sarah Penn, Naples FL 128
46 4.75 Beth Stephens, Naples FL 128
47 4.49 Frederick Nislow, Palm Beach Gdns FL 128
48 4.49 Judith Nislow, Palm Beach Gdns FL 128
49 4.22 Erasmo Gerato, Tallahassee FL 219
50 3.76 Maurice Wright, St Augustine FL 128
51 3.76 Pamela Wright, St Augustine FL 128
52 3.53 Garlan Sisco, Pensacola FL 219
53 3.23 Nancy Beitler, Boca Raton FL 128
54 3.19 John Lewis, Marianna FL 219
55 2.86 Mary Jane Haley, Sun City Center FL 128
56 2.77 Susan Gillam, Fort Myers FL 128
57 2.77 William Gillam, Fort Myers FL 128
58 2.70 Richard Fant, St Augustine FL 128
59 2.70 June Morse, St Augustine FL 128
60 2.50 Allan Greenberg, Ft Lauderdale FL 243
61 2.50 Hazel Greenberg, Fort Lauderdale FL 243
62 2.44 Fran Silodor, Boca Raton FL 128
63 2.44 Jerry Silodor, Boca Raton FL 128
64 2.25 Cathleen Bartinikas, Sarasota FL 102
65 2.25 Thomas Bartinikas, Sarasota FL 102
66 2.24 Jo Ann Ramsey, Dunedin FL 128
67 2.08 Sheila Becker, Naples FL 128
68 1.56 Candace Shedden, Boca Raton FL 128
69 1.30 G Jean Lee, Cocoa FL 240
70 1.19 Jon Ladd, Gainesville FL 128
71 1.19 Judith Ladd, Gainesville FL 128
72 1.18 Audrey Baker, Jacksonville FL 128
73 1.18 Marsha Miller, Jacksonville FL 128
74 0.96 Diane Friedman, Boca Raton FL 128
75 0.62 Alice Harper, Winter Park FL 240
76 0.62 Mary Sievers, Ellenton FL 128

Top of Page