District 9 Tournament Results

I/N Masterpoint Winners

 There were 77 Intermediate/Novice players from District 9 who won a total of 584.20 masterpoints.

Pos MPs  Names Unit #
1 34.69 Ramarao Desiraju, Winter Springs FL 240
2 32.27 Casey Sinatra, Boca Raton FL 128
3 29.06 Robert Renuart, Ponce Inlet FL 128
4 25.47 Dimitri Bourilkov, Gainesville FL 128
5 23.74 Marjorie Smink, Ft Myers FL 128
6 20.59 Kenn Thornton, Hernando FL 128
7 19.84 Kahren Arbitman, Winter Park FL 240
8 19.84 Laurie Pastrano, Winter Park FL 240
9 18.59 Mary Anne McDougal, Destin FL 219
10 17.64 Carol Jaegers, Bonita Springs FL 128
11 16.94 Sylvia Messer, Newberry FL 128
12 16.82 Diane Boger, Buffalo Grove IL 128
13 16.00 Herbert Jordan, Miami FL 128
14 14.46 Harold Rosenson, Highland Park IL 128
15 13.68 Jaime Dornbusch, Aventura FL 128
16 13.53 Aida Martinez, Rio Piedras PR 128
17 11.21 Cece Lichtenstein, Jacksonville FL 128
18 11.15 Elliot Slavis, West Palm Bch FL 128
19 11.06 Jill Randell, Highland Park IL 128
20 10.53 Peter Hotchkiss, Hollywood FL 243
21 10.26 Trella Bromley, Jacksonville FL 128
22 10.15 Martha Scofield, Naples FL 128
23 10.01 Nancy Kelly, Grosse Pointe MI 128
24 9.78 Mary Riegel, Osprey FL 102
25 9.31 Pat Pierce, Naples FL 128
26 8.25 Phyllis Jaffe, Delray Beach FL 128
27 7.70 Linda McLaughlin, Fort Myers FL 128
28 7.59 Mary Hawes, Sarasota FL 102
29 7.52 Susan Randall, Sarasota FL 102
30 7.17 Lucille Coberly, Jacksonville FL 128
31 7.05 Janice Kofman, Miami FL 128
32 6.92 Barbara Jones, Orlando FL 240
33 6.48 Corinne Moreau, Isla Verde PR 128
34 6.37 Nancy Stein, Jacksonville FL 128
35 5.41 Sunny Koontz, Palm Beach FL 128
36 4.83 Ralph Warble, Naples FL 128
37 4.44 Lucy Gargus, Winter Haven FL 128
38 4.18 Mary McReynolds, Sarasota FL 102
39 4.12 Kay Wing, Naples FL 128
40 4.06 Ruth Spackman, Naples FL 128
41 3.94 Pam Anderson, Boynton Beach FL 128
42 3.93 Chinu Bhavsar, Ann Arbor MI 128
43 3.78 Nancy Katz, Carolina PR 128
44 3.78 Sheila Becker, Naples FL 128
45 3.74 Jo Ann Rauch, Miami FL 128
46 3.33 Jorie Malelo, Boca Raton FL 128
47 3.32 Mary Huttenlocher, Clarkson MI 128
48 2.91 Rayma Kreider, Vero Beach FL 240
49 2.60 Mary Misischia, University Park FL 102
50 2.49 Leslie Phelps, Vero Beach FL 240
51 2.33 Elizabeth Bancks, Jacksonville FL 128
52 2.33 Susan Miklos, Jacksonville FL 128
53 2.20 Keith Kersch, Naples FL 128
54 2.07 Evy Lipp, Naples FL 128
55 2.02 Margarita Jaramillo, Miami FL 128
56 1.43 Richard Robinson, Melbourne FL 240
57 1.36 Arlene Ruff, Boca Raton FL 128
58 1.31 Sharon Lau, Ft Myers FL 128
59 1.31 Sally Jepsen, Fort Myers FL 128
60 1.30 Milton Sabin, Delray Beach FL 128
61 1.27 Shelly Strunsky, Coconut Creek FL 243
62 1.10 Stacey Greenberger, Longboat Key FL 102
63 1.08 Dorothy McNeely, Boynton Beach FL 128
64 1.08 Debbie Elrad, Boca Raton FL 128
65 1.08 Bernard Kozel, Boca Raton FL 128
66 1.02 E Harmon-Hanna, Palm Bay FL 240
67 1.00 Clifford Myatt, Guaynabo PR 128
68 0.97 Corabel Dewitt, Western Sprgs IL 240
69 0.88 Selma Schwartz, Bingham Farm MI 128
70 0.82 Howard Rothman, Indialantic FL 240
71 0.78 Mary Ondracek, Estero FL 128
72 0.61 Peter Sheiman, West Melbourne FL 240
73 0.54 Bonnie Lynn Nugent, Naples FL 128
74 0.50 Sharon Weisenauer, Estero FL 128
75 0.50 Jerry Weisenauer, Estero FL 128
76 0.42 Walter Sackville, Vero Beach FL 240
77 0.36 June Garson, Palm Bch Gdns FL 128

Top of Page