District 9 Tournament Results

Masterpoint Winners

There were 135 players from District 9 who won a total of 4,716.10 masterpoints.

Pos MPs  Names Unit #
1 280.44 Jeff Meckstroth, Tampa FL 128
2 276.76 Gary Cohler, Miami FL 128
3 224.95 Eric Rodwell, Clearwater Bch FL 128
4 216.55 Michael Seamon, Aventura FL 128
5 208.53 David Berkowitz, Boca Raton FL 128
6 208.53 Larry Cohen, Boca Raton FL 128
7 166.71 Russell Ekeblad, Providence RI 128
8 150.28 Jim Mahaffey, Winter Park FL 240
9 138.87 Howard Weinstein, Sarasota FL 102
10 124.06 Janice Seamon-Molson, Hollywood FL 243
11 109.38 Gigi Weinstein, Sarasota FL 102
12 105.91 Shannon Cappelletti, Aventura FL 128
13 100.31 John Potter, Panama City FL 219
14 98.19 Bill Eisenberg, Perris CA 128
15 92.98 Sheila Ekeblad, Providence RI 128
16 92.10 Joe Houde, St Augustine FL 128
17 86.16 Victor Markowicz, Boca Raton FL 128
18 80.35 Lisa Berkowitz, Boca Raton FL 128
19 80.21 Julie Zhu, Vero Beach FL 240
20 69.36 Bette Cohn, Sarasota FL 102
21 69.36 Gen Geiger, Sarasota FL 102
22 60.28 Barnet Shenkin, Boca Raton FL 128
23 57.77 Jo Morse, Palm Bch Gdns FL 128
24 55.31 Harriet Eaton, Miami FL 128
25 50.81 Bronia Jenkins, Vero Beach FL 240
26 47.74 Ellasue Chaitt, Palm Bch Gdns FL 128
27 44.81 Tina Tessaro, Miami FL 128
28 43.88 Donna Rodwell, Clearwater Bch FL 128
29 42.53 Bob Jones, Hypoluxo FL 128
30 42.53 Aubrey Strul, Delray Beach FL 128
31 38.57 Gaylor Kasle, Boca Raton FL 128
32 33.95 Martin Chaitt, West Palm Beach FL 128
33 32.62 Donald Freese, St Pete Beach FL 128
34 32.62 Sherry Freese, St Pete Beach FL 128
35 31.63 William Atteberry, Clearwater FL 128
36 31.01 Carol Clifford, Miami FL 128
37 31.01 Maris Zilant, North Miami FL 128
38 30.98 Leelyn Main, St Petersburg FL 128
39 30.46 Michael Rahtjen, Lighthouse Pt FL 243
40 27.59 Barbara McCallon, Saint Augustine FL 128
41 27.59 Bill McCallon, St Augustine FL 128
42 26.23 Louis Poisson, Tampa FL 128
43 24.10 James Easterling, Casselberry FL 240
44 23.37 Ed Schulte, Tampa FL 128
45 21.84 Dennis Kovach, Palmetto FL 102
46 21.84 David Logan, Palmetto FL 102
47 21.70 Carol Muroff, Tampa FL 128
48 21.70 Lawrence Muroff, Tampa FL 128
49 21.69 Julaine Toridis, Sarasota FL 102
50 21.69 Theodore Toridis, Sarasota FL 102
51 21.52 Barry Capal, Longboat Key FL 102
52 21.52 Hazel Capal, Longboat Key FL 102
53 21.42 Jim Saxon, Marco Island FL 128
54 21.42 Liz Saxon, Marco Island FL 128
55 21.20 Barbara Kasle, Boca Raton FL 128
56 20.04 Jeffrey Hand, Casselberry FL 240
57 19.52 Susan Mullin, Naples FL 128
58 18.05 Diana Holt, Palm Beach FL 128
59 16.09 Barbara Menkes, Boynton Beach FL 128
60 16.09 Joseph Menkes, Boynton Beach FL 128
61 15.83 Virgil Eveleigh, Sun City Center FL 128
62 15.00 Jennie Legge, Pensacola FL 219
63 15.00 Winston Legge Jr, Pensacola FL 219
64 14.84 Joseph Godefrin, Sarasota FL 102
65 14.73 Eileen Easterling, Casselberry FL 240
66 14.50 Leo Hoffman, Boynton Beach FL 128
67 14.50 Diane Romm, Boynton Beach FL 128
68 14.46 Larry Mori, Clearwater FL 128
69 13.17 Patricia Hirsch, Boynton Beach FL 128
70 13.06 David Berent, Aventura FL 128
71 13.06 Shirley Gordon, Pembroke Pines FL 243
72 12.65 Deborah Drury, Vero Beach FL 240
73 11.76 Sharon Meng, Dade City FL 128
74 11.76 Rahn Smith, Brandon FL 128
75 11.74 Henry Corwin, Sarasota FL 102
76 11.74 Dorothy Rowe, Sarasota FL 102
77 11.68 Ellie Hanlon, Tequesta FL 128
78 11.68 Mary Savko, Tequesta FL 128
79 11.31 Gail Rust, Daytona Beach FL 128
80 11.13 Bernard Casselman, Sun City Center FL 128
81 11.13 Betty Casselman, Sun City Center FL 128
82 10.81 Clara Sinrich, Boynton Beach FL 128
83 10.81 Edward Sinrich, Boynton Beach FL 128
84 9.94 Jack Longman, Clearwater FL 128
85 9.94 Kathy Longman, Clearwater FL 128
86 9.51 Julia Bomalaski, Jasper IN 240
87 9.47 Bill Blackburn, Naples FL 128
88 9.47 Margaret Blackburn, Naples FL 128
89 9.26 Lori Jacobs, Boca Raton FL 128
90 9.07 Sheldon Zimbler, Ft Lauderdale FL 243
91 9.05 Michael Warchol, Venice FL 128
92 9.05 Richard Whittington, Venice FL 128
93 7.26 Chalice Thompson, Melbourne FL 240
94 7.20 Jimmie Bernard, Largo FL 128
95 7.20 Ewalda Primig, Largo FL 128
96 6.89 David Lack, Boynton Beach FL 128
97 6.89 Joyce Lack, Boynton Beach FL 128
98 6.67 Sheila Puz, Sun City Center FL 128
99 6.24 Nora Schell, Winter Park FL 240
100 4.97 Mary Johnson, Winter Park FL 240
101 4.91 Terrence Ibbs, Miami Beach FL 128
102 4.91 Rosalie Londeree, Apopka FL 240
103 4.91 Sharon Shaffer, Debary FL 128
104 4.59 Martha McGhee, Maitland FL 240
105 4.55 Dawn Arnold, Fort Myers FL 128
106 4.55 Irena Pickens, Fort Myers FL 128
107 4.41 Muriel Altus, Tampa FL 128
108 4.41 Philip Altus, Tampa FL 128
109 4.39 Allan Trynz, Boynton Beach FL 128
110 4.39 Teri Trynz, Boynton Beach FL 128
111 3.99 Bernice Shahrabani, Deerfield Beach FL 243
112 3.92 Marilyn Kay, Bradenton FL 102
113 3.77 Shirley Seals, Ponte Vedra FL 128
114 3.74 Margaret McPherson, Orlando FL 240
115 3.61 Deverle Little, Trinity FL 128
116 3.61 Donald Little, Trinity FL 128
117 3.37 Ann Ridaught, Tallahassee FL 219
118 3.28 Leon Arndt, Apollo Beach FL 128
119 3.28 Sally Strul, Delray Beach FL 128
120 2.95 Ora Lourie, Hypoluxo FL 128
121 2.88 Jim Tully, Cocoa FL 240
122 2.58 Maggie Shenkin, Boca Raton FL 128
123 2.27 Ruth Johnson, Santa Rsa Bch FL 219
124 2.27 Willis Johnson, Santa Rsa Bch FL 219
125 2.27 Ryan Miller, Tampa FL 128
126 1.87 Eugene Wilson, Fort Myers FL 128
127 1.75 Harry Falk, Palm City FL 128
128 1.67 J Zamierowski Jr, Leesburg FL 128
129 1.46 Jeannette Kelleher, Venice FL 128
130 1.42 Naomi Zimbler, Ft Lauderdale FL 243
131 1.34 Patty Johnson, Sebring FL 128
132 1.14 Geoffrey Cross, Fernandina FL 128
133 1.14 Marianne Cross, Fernandina Bch FL 128
134 0.71 Viktoria Spearin, Lake Wales FL 128
135 0.65 Robert McIlrath, Williston FL 128

Top of Page